Výpredaj – boj o zákazníka

Výpredaj je pre zákazníka dôležitá súčasť nakupovania

Kto z nás by nechcel pri nakupovaní ušetriť nejaké peniaze? Vysoká konkurencia má za následok to, že sa obchody medzi sebou pretekajú v tom, kto z nich poskytne výhodnejšiu cenu. Boj o zákazníka potom so sebou prináša rôzne zľavy a výpredaj, pri ktorom môžete na tovare ušetriť až niekoľko desiatok percent a to už je naozaj slušná suma. Na výpredaj pritom už ani nemusíte čakať dlho. V dnešnej dobe sa dá ušetriť doslova na všetkom a to tak na potravinách a kozmetike, ako aj na elektronike, nábytku či oblečení. Hoci pred pár rokmi boli výpredaje iba pár krát v roku, napríklad po Vianociach, teraz poznáme nielen povianočné, ale aj posezónne výpredaje, Black friday, Midseason výpredaje a mnohé iné.

Výpredaj
Najznámejší celosvetový výpredaj

Posezónny výpredaj kraľuje

Sú ľudia, ktorí na ceny príliš nepozerajú a ak sa im niečo zapáči, jednoducho si to kúpia, no sú aj takí, ktorí už nakupujú iba vo výpredajoch. Najčastejšie sa môžete stretnúť s posezónnym výpredajom, kedy sa predajcovia zbavujú napríklad letného tovaru, aby uvoľnili miesto pre jesennú kolekciu. Nie je nič ojedinelé, keď takýto výpredaj prebieha ešte počas leta, takže nakúpené oblečenie ešte nejaký ten týždeň znosíte aj v tej sezóne. Odoláva sa naozaj veľmi ťažko, pretože pri 60-80 % zľavách sa len ťažko odchádza z obchodu s prázdnymi rukami. Veď vo výpredaji si kúpite 3 alebo aj 4 tričká za cenu jedného v bežnej cene – no oplatí sa váhať?

výpredaj 1
Typický pútač na 30% zľavu

Výpredaj na internete

S výpredajom sa však nestretávame iba v bežných kamenných predajniach, ale aj v e-shopoch. Nakupovanie cez internet je už v dnešnej dobe úplnou samozrejmosťou a obľube sa teší nielen preto, že ponuka na internete je ďaleko širšia než v bežných obchodoch, ale aj preto, že e-shopy ponúkajú tovar za výhodné ceny. Niekedy vás poteší zľava, inokedy veľký výpredaj, no výsledok je vždy rovnaký – vaše ušetrené peniaze. Mnohé e-shopy navyše bežne ponúkajú aj možnosť dopravy zdarma a to napríklad ak nakúpite nad 30 eur alebo majú dopravu zadarmo počas víkendu a podobne. Výpredaj je aj skvelá možnosť ako nakúpiť darčeky, predovšetkým tie vianočné, tak neváhajte a ušetrite aj vy!

Výpredaj je pre zákazníka dôležitá súčasť nakupovania Kto z nás by nechcel pri nakupovaní ušetriť nejaké peniaze? Vysoká konkurencia má za následok to, že sa obchody medzi sebou pretekajú v tom, kto z nich poskytne výhodnejšiu cenu. Boj o zákazníka potom so sebou prináša rôzne zľavy a výpredaj, pri ktorom môžete na tovare ušetriť až…