Nábytok do obývačky – bez neho to nejde!

Nábytok do obývačky – bez neho to nejde!

Obývačka je bez pochyby tou najvzácnejšou miestnosťou v dome. Trávime v nej najviac svojho voľného času, oddychujeme či pozeráme TV, čítame, leňošíme a vítame v nej všetkých svojich hostí, preto nám nesmierne záleží na tom, aby vyzerala čo možno najlepšie a našu návštevu úplne ohúrila. Základom je výber vkusnej podlahy a farby stien či tapiet, no najdôležitejší je predsa len nábytok do obývačky, ktorý celej miestnosti dodá štýl a charakter. Vyberať môžete z naozaj štedrej ponuky, vďaka čomu si na svoje príde aj ten najnáročnejší zákazník. Nábytok v bledých aj tmavých odtieňoch, drahší či cenovo dostupný, romantický, ale aj moderný – jednoducho nábytok pre každého!

Nábytok do obývačky – sedačku vyberajte ako prvú!

Dominantou každej obývačky je sedacia súprava a ak sa vám niekto bude snažiť nahovoriť opak, neverte mu! Výber sedačky by ste určite nemali podceňovať a tým teraz nemyslím len to, aby sa vám dizajnovo hodila do miestnosti – pri kúpe si musíte všímať kvalitu jej konštrukcie, poťahovú látku, odolnosť výplne ako aj veľkosť sedačky a jej praktickú stránku. Na sedačke sa nikdy nesnažte ušetriť, lebo sa vám to za pár mesiacov nepekne vráti. Radšej si trochu prišetrite a jej kúpu o nejaký čas oddiaľte, pretože nič sa nevyrovná pohľadu na peknú a kvalitnú sedačku zároveň, ktorá vám navyše vydrží slúžiť dlhé a dlhé roky. A keď už máte výber sedačky za sebou, konečne môže prísť na rad aj nábytok do obývačky, či obývacie steny.

nábytok do obývačky
Vintage štýl obývačky môže vytvoriť dokonalú atmosféru v každom byte.

Nábytok do obývačky trochu inak

Nábytok do obývačky sa vyrába v nekonečných prevedeniach a štýloch, takže vašu obývačku môžu skrášlovať kúsky v modernom, rustikálnom, vintage, provensálskom, bohémskom, škandinávskom či industriálnom štýle. Snažte sa vždy vyberať nábytok, ktorý je niečím jedinečný a originálny – taký, ktorý nenájdete v každej tretej obývačke. Veľmi pekne ukáže aj starožitný nábytok z bazára v kombinácii s novým alebo si môžete už existujúci nábytok do obývačky vlastnoručne prerobiť na svoj vkus, čím získate naozaj jedinečný kúsok. Skvelým riešením je aj nábytok robený na mieru, no túto možnosť voľte len v prípade, že poznáte nejakého šikovného stolára, ktorý to s drevom naozaj vie.

nábytok do obývačky
Škandinávske prevedenie obývačky buď milujete, alebo nenávidíte.

Nábytok do obývačky – bez neho to nejde! Obývačka je bez pochyby tou najvzácnejšou miestnosťou v dome. Trávime v nej najviac svojho voľného času, oddychujeme či pozeráme TV, čítame, leňošíme a vítame v nej všetkých svojich hostí, preto nám nesmierne záleží na tom, aby vyzerala čo možno najlepšie a našu návštevu úplne ohúrila. Základom je…