Kufor – aký si vybrať na cestovanie?

Ako si vybrať správny cestovný kufor?

Čaká vás onedlho vytúžená dovolenka doma či v zahraničí, prípadne sa chystáte na pracovný pobyt. Prípadne služobnú cestu alebo len na návštevu k príbuzným? V tom prípade je správny cestovný kufor pre vás mimoriadne aktuálnou témou. Kamenné aj internetové predajne sa doslova predháňajú v naozaj pestrej škále dámskych kabeliek, pánskych aj školských tašiek. Prípadne batohov, cestovnej batožiny a kufre rozhodne nemôžu chýbať. V súčasnosti je ich ponuka však natoľko bohatá a rozmanitá, že vybrať si správny a kvalitný kufor môže byť, najmä pre menej rozhodných ľudí, naozaj problém. Poradíme vám na aké kritériá sa pri výbere zamerať, aby ste boli s kufrom skutočne spokojný. A aby predchádzali ste aspoň čiastočne aj takým nepríjemnostiam, ako sú poškodené či rozpadnuté kufre s chýbajúcimi alebo znehodnotenými osobnými vecami. Napríklad uvediem oblečenie, obuv, rôzne darčeky a suveníry po prílete do cieľa vašej cesty alebo pri návrate domov.

kufor
Na dobrú dovolenku potrebujete poriadny kufor.

Vybrať si textilný, plastový alebo hliníkový kufor?

V ponuke nájdete celé sady (od najväčších až po najmenšie) dizajnovo veľmi pôsobivých kufrov v rôznych farbách a tiež v rôznych materiálových prevedeniach, ako napr. textilný či tzv. škrupinový (plastový alebo hliníkový) kufor. A práve konštrukcia a materiál sú pri rozhodovaní veľmi dôležitým faktorom. Výhodou škrupinových kufrov z plastu alebo hliníka je lepšia odolnosť a ochrana pred krádežou. V prípade kvalitného gumového tesnenia aj nepremokavosť a malou nevýhodou ich nemenný objem, ktorý sa nedá nijako nafúknuť či vyššia cena. Naproti tomu sú textilné kufre často cenovo dostupnejšie a ľahšie. Výhodou tiež je že ich objem v prípade potreby dokážete „nafúknuť“, resp. zväčšiť povolením zipsov, ktoré uvoľnia skrytú rezervu.

kufor
Cestovný kufor by mal byť komfortným spoločníkom na cestách.

Cestovný kufor – čo mu rozhodne nesmie chýbať?

Cestovné kufre by mali byť naozaj komfortnými spoločníkmi na našich cestách, preto by im vo výbave rozhodne nemali chýbať kvalitné a funkčné kolieska, dostatočne pevná a dlhá vysúvacia rukoväť či perfektne organizovaný a skladný interiér vybavený popruhmi a funkčným zapínaním.

Ako si vybrať správny cestovný kufor? Čaká vás onedlho vytúžená dovolenka doma či v zahraničí, prípadne sa chystáte na pracovný pobyt. Prípadne služobnú cestu alebo len na návštevu k príbuzným? V tom prípade je správny cestovný kufor pre vás mimoriadne aktuálnou témou. Kamenné aj internetové predajne sa doslova predháňajú v naozaj pestrej škále dámskych kabeliek, pánskych aj školských…