saty

Šaty

Spoločenské šaty a svadba

Spoločenské šaty si nekupujeme každý deň alebo každý mesiac a často sa stáva, že ani každý rok. Preto, ak sa naskytne mimoriadna príležitosť v podobe pozvánky na svadbu alebo vás čakajú promócie, prípadne účasť na stužkovej slávnosti či inej významnej rodinnej oslave, je nevyhnutné poobzerať sa po pekných spoločenských šatách vhodných na konkrétnu príležitosť. Aj keď na jednej strane môže byť hľadanie a výber dokonalých spoločenských šiat dosť náročný, na strane druhej však takáto kúpa krásnych spoločenských šiat a príležitosť v nich zažiariť poteší väčšinu žien, dokonca aj tých, ktoré preferujú výhradne športové oblečenie. Spoločenské šaty vyberáme podľa konkrétnej spoločenskej udalosti a s ohľadom na typ svojej postavy tak, aby sme zakryli prípadne nedostatky a vyzdvihli to, čo je pekné.

Spoločenské šaty na svadbu

Spoločenské šaty na svadbu si vyberte podľa postu, aký tam budete zastávať, teda či budete bežný hosť alebo svedok, družička, prípadne budete v pozícii svadobnej mamy. Pokiaľ ide o najbližšiu rodinu, rodičov, súrodencov či svedkov mladomanželského páru, vyžaduje sa slávnostnejšie oblečenie v podobe dlhých večerných šiat, poprípade s dĺžkou sukne po kolená alebo len tesne nad. Pre družičky môže byť určená konkrétna farba, dĺžka alebo strih spoločenských šiat, ak nevesta požaduje aby všetky družičky pôsobili jednotne. Ak však nevesta na ničom konkrétnom netrvá, máte vo výbere spoločenských šiat pre družičku voľnú ruku. Ostatní svadobní hostia, priateľky či kolegyne môžu voliť aj jednoduchšie spoločenské šaty s prihliadnutím na štýl svadby (napr. svadba v záhrade). Pre všetky dámy však platí prísny zákaz bielej farby, ktorá v ten deň patrí výhradne neveste!

spoločenské šaty
Na svadbu zvoľte farebné šaty. Biela by mala patriť iba neveste.

Spoločenské „popolnočné“ šaty pre nevestu

Veľmi dôležitý je pre nevestu aj výber jej druhých šiat, do ktorých sa prezlečie po polnoci, keď odloží svoj závoj aj krásne svadobné šaty. Keďže svadobné šaty sú jedinečné, je veľmi ťažké ich nahradiť niečím, čo sa im krásou vyrovná, ale po bielej farbe môžete tentoraz zažiariť v niektorej zo svojich obľúbených farieb a vybrať si napr. spoločenské šaty v sýto ružovej alebo fialovej farbe či v jemnej púdrovej, bledomodrej, ale aj zlatistej farbe, v ktorých budete opäť kráľovnou.

Spoločenské šaty a svadba Spoločenské šaty si nekupujeme každý deň alebo každý mesiac a často sa stáva, že ani každý rok. Preto, ak sa naskytne mimoriadna príležitosť v podobe pozvánky na svadbu alebo vás čakajú promócie, prípadne účasť na stužkovej slávnosti či inej významnej rodinnej oslave, je nevyhnutné poobzerať sa po pekných spoločenských šatách vhodných na konkrétnu príležitosť. Aj…