Ako si vybrať elektrické airsoftové zbrane?

O tom ako si vyberať airsoftové zbrane sme už písali, ak však už ste ten začiatočnícky výber zvládli a chcete prejsť k silnejším a zaujímavejším zbraniam, tak pre vás máme pár ďalších rád. Každého hráča lákajú práve elektrické airsoftové zbrane, ktoré zahŕňajú verné kópie zbraní,  ako AK-47 či M4. Na trhu je široký sortiment týchto zbraní, a preto nie vždy je jednoduché urobiť správny výber.

Vyberte si čo sa vám páči

Najzákladnejším parametrom vašej spokojnosti je to, aby sa vám zbraň páčila. Takže prvý krok bude pozostávať z toho, že si na internete nájdete zbraň s akou by ste chceli hrávať. Po tomto sa budete môcť sústrediť na konkrétne parametre zbrane a najvýhodnejšiu cenovú ponuku. Často sa výber orientuje podľa ceny. Najlacnejšie zoženiete zbrane z čínskej výroby, no tá sa odzrkadlí na jej kvalite a životnosti. Samozrejme, že aj v Číne sa nájde pár kvalitných firiem, ktoré sú obľúbenými dodávateľmi airsoftových zbraní pre celý svet. Preto treba nájsť vhodný pomer medzi cenou a kvalitou.

airsoftové zbrane
Elektrické airsoftové zbrane by mali byť vybavené hop-up systémom

Elektrické airsoftové zbrane a dôležité parametre

Pri výbere určite pozerajte nato či zbraň je, alebo nie je vybavená systémom hop up. Tento systém pôsobí na guličku, a tak zvyšuje dolet pomocou spätnej rotácie guličky. Ďalej sa airsoftové zbrane delia podľa úsťovej rýchlosti. Ideálna na začiatok je zbraň s úsťovou rýchlosťou okolo 400-420 fps, ktorá je úplne dostačujúca pre kvalitný zážitok z hry a väčšia by mohla byť už nebezpečná. Medzi materiály, z ktorých sú najčastejšie vyrábané zbrane patria kov, drevo a plast. Tie najkvalitnejšie zbrane sú takmer celé vyrobené z kovu, no ak chcete aj cenovo dostupné tak sa pozrite na približne rovnaký pomer kovu a plastu, alebo dreva. Každopádne platí, čím viac súčiastok z kovu, tým lepšie.

Airsoftové zbrane majú ešte množstvo parametrov, no týchto pár základných by vás malo naviesť na tú správnu cestu.

 

O tom ako si vyberať airsoftové zbrane sme už písali, ak však už ste ten začiatočnícky výber zvládli a chcete prejsť k silnejším a zaujímavejším zbraniam, tak pre vás máme pár ďalších rád. Každého hráča lákajú práve elektrické airsoftové zbrane, ktoré zahŕňajú verné kópie zbraní,  ako AK-47 či M4. Na trhu je široký sortiment týchto zbraní, a preto nie vždy…