Brušné tance

Brušné tance vám vrátia stratené sebavedomie a elán do života

Krásne, zmyselné orientálne a brušné tance predvádzané pôvabnými brušnými tanečnicami už nepoznáme len z letných dovolenkových pobytov v destináciách, ako je napr. Tunisko, Egypt či Turecko, kde patria k príjemnému spestreniu večerného programu vo väčšine kvalitnejších hotelových rezortov, ale v posledných rokoch už brušné tance nie sú ničím výnimočným ani v našich končinách. Boom rôznych kurzov brušných a orientálnych tancov pred pár rokmi prepukol aj na Slovensku a slovenským ženám tento typ tancov vyslovene učaroval a to aj vďaka množstvu veľmi pozitívnych účinkov na ženský organizmus, ktoré práve brušné tance pre ženy prinášajú.

 

Brušné tance bez obmedzení

brušné tance
Nikdy nie je neskoro začať tancovať brušné tance

Je skutočne skvelé, že brušné tance sú určené všetkým ženám a môžu ich tancovať dámy v každom veku. Vek nehrá žiadnu rolu a je úplne nepodstatné či máte 15, 50 alebo 70 rokov, dôležité je, aby vás brušný tanec naozaj napĺňal, bavil a poskytoval vám dokonalú telesnú a duševnú pohodu a radosť z pohybu. Brušné tance však môžete tancovať nielen bez obmedzenia veku, ale sú tiež vhodné aj pre ženy každého typu postavy, štíhle aj plnoštíhle. Práve pravidelným tancom dosiahnete pozitívne zmeny aj čo sa týka postavy, telo spevnie, vyformuje sa a osvojíte si aj správne a vzpriamené držanie tela.

brušné tance-2
Brušné tance sú exotické a atraktívne, zvýšia vám ohybnosť a dodajú sebavedomie

Môžu tancovanie brušných tancov napomôcť k zmierneniu niektorých zdravotných problémov?

Migrény, tráviace ťažkosti, menštruačné bolesti, stuhnutá šija alebo kĺby či boľavý chrbát – to sú len niektoré z problémov ktoré nás ženy vedia často potrápiť. Tancovanie brušných tancov však prináša uvoľnenie svalového napätia, zlepšenie pohyblivosti kĺbov a posilnenie chrbtového svalstva a to všetko veľmi pozitívne vplýva na celkové zdravie ženy. Veľmi často sú brušné tance vyhľadávané aj ženami, ktoré počas menopauzy trpia rôznymi klimakterickými problémami. Okrem fyzického zdravia však brušné tance prospievajú aj psychickej pohode, zvyšujú sebavedomie ženy a vzťah samej k sebe aj k svojmu okoliu.

Brušné tance vám vrátia stratené sebavedomie a elán do života Krásne, zmyselné orientálne a brušné tance predvádzané pôvabnými brušnými tanečnicami už nepoznáme len z letných dovolenkových pobytov v destináciách, ako je napr. Tunisko, Egypt či Turecko, kde patria k príjemnému spestreniu večerného programu vo väčšine kvalitnejších hotelových rezortov, ale v posledných rokoch už brušné tance nie sú ničím výnimočným ani…