Montované rodinné domy – šetrné k vám aj k prírode

Rodinné domy

Montované rodinné domy či nízkoenergetické drevo-domy, ktoré sú absolútnym favoritom v zahraničí, napr. v USA či v Škandinávii, sa už nejaký čas dostávajú aj do nášho povedomia, kde-tu ste o nich možno čítali, prípadne niečo počuli alebo si podobný domov na kľúč dali dokonca zhotoviť aj vaši známi.

rodinné domy
Montovaný rodinný dom

A možno momentálne aj vy sami zvažujete okrem stavby klasického murovaného rodinného domu aj možnosť uprednostniť montované rodinné domy, ktoré majú hneď niekoľko výhod. Medzi najväčšie výhody, ktoré pri vašom rozhodovaní môžu zavážiť, patrí určite menšia časová aj finančná náročnosť takýchto montovaných domov, ale aj ekonomická úspornosť či ekologická šetrnosť k životnému prostrediu.

Montované rodinné domy šetria nielen váš čas, ale aj peňaženku…

To, čo robí momentálne drevené montované rodinné domy takými zaujímavými, je najmä možnosť získať nové bývanie už behom 3 až 6 mesiacov, pretože približne toľko trvá výstavba nového montovaného rodinného domu v závislosti od konkrétneho typu konštrukcie aj náročnosti investora. Sami uznáte, že v porovnaní s novostavbami murovaných domov je to veľká úspora času a samozrejme aj peňazí (pretože čas sú peniaze).

rodinné domy
Moderné bývanie

Napríklad hrubú stavbu murovaného domu sa odporúča nechať aspoň jednu zimu odstáť – prezimovať, čo v prípade montovaných drevených domov nie je vôbec potrebné. V konečnom dôsledku je tak výsledkom podstatne nižšia kúpna cena a samotné náklady na kúpu takýchto montovaných rodinných domov sú niekedy až dvojnásobne nižšie ako pri bežných murovaných budovách.

Montované rodinné domy sú budované s ohľadom na prírodu

Ekologická šetrnosť patrí tiež k prednostiam montovaných drevostavieb, nakoľko sa pri výstavbe využívajú najmä ekologické materiály, ako napr. drevo. Nízkoenergetické montované rodinné domy však berú ohľad na ekológiu a prírodu nielen pri výstavbe ale sú k nej šetrné aj v ďalších rokoch užívania, najmä svojou úsporou energií počas samotnej prevádzky, čo nakoniec v podstatnej miere znižuje aj vašu ročnú spotrebu a s tým spojené náklady na bývanie.

Rodinné domy Montované rodinné domy či nízkoenergetické drevo-domy, ktoré sú absolútnym favoritom v zahraničí, napr. v USA či v Škandinávii, sa už nejaký čas dostávajú aj do nášho povedomia, kde-tu ste o nich možno čítali, prípadne niečo počuli alebo si podobný domov na kľúč dali dokonca zhotoviť aj vaši známi. A možno momentálne aj vy sami zvažujete okrem stavby klasického murovaného…