Španielsko dovolenka

Španielsko dovolenka – užite si paradajkovú bitku!

Španielsko dovolenka vám ponúka okrem relaxu na plážach a kúpania sa v mori, aj jednu unikátnu možnosť, akou je zúčastniť sa najväčšej (a najzábavnejšej) rajčinovej bitke na svete. Preto, ak máte radi nie len pasívnu dovolenku, ale aj množstvo zábavy, mali by ste sa tejto udalosti rozhodne zúčastniť. Predovšetkým vám to odporúčame v tom prípade, ak sa na dovolenku v Španielsku chystáte aj so svojimi priateľmi. Sme si istí, že to bude pre vás skvelý zážitok, ktorý si zo svojej dovolenky odnesiete a na ktorý tak ľahko nezabudnete.

Španielsko dovolenka – podujatie La Tomatina

Paradajková bitka v Španielsku nesie celkom jednoduchý názov La Tomatina a jej súčasťou sa môžete stať každú poslednú augustovú stredu, konkrétne v španielskom mestečku Buňolu. Tento deň totižto Španieli slávia ako deň sv. Ludvíka a už od roku 1997 tieto slávnosti sprevádza aj paradajková bitka, na ktorej sa môžete zúčastniť aj vy, ak sa rozhodnete vybrať si z katalógu cestovných kancelárií položku Španielsko – dovolenka. Každoročne sa sem rozhodne vybrať viac a viac ľudí z rôznych kútov sveta, len aby si užili túto jedinečnú atmosféru, ktorá tu počas celého podujatia vládne.

Ako prebieha takáto akcia?

Jej začiatok je stanovený na 11:00, vtedy na námestie prídu kamióny, v ktorých sa nachádza približne 125 000 kg zrelých červených rajčín a pravá zábava sa môže začať. Pravidlá sú jednoduché – tí, ktorí stoja hore na kamiónoch, začnú hádzať paradajky do davu, pred hodom však treba ešte rajčinu rozmačkať a potom, keď ju v dave zachytíte, môžete ju už hodiť do kohokoľvek, kto je na blízku. Zábava končí väčšinou o hodinku až dve, kedy je väčšina rajčín nepoužiteľných a hrubou vrstvou pokrývajú zem.

Španielsko dovolenka…na záver

Ak sa sem počas svojej Španielsko dovolenka rozhodnete zavítať, odporúčame vám však obliecť si veci, ktoré po La Tomatine budete môcť rovno vyhodiť do koša. Zaručujeme vám totižto, že budete celý, od hlavy až po päty, od rajčinovej šťavy a tá ide z oblečenia naozaj mimoriadne ťažko dole.

Španielsko dovolenka vám ponúka okrem relaxu na plážach a kúpania sa v mori, aj jednu unikátnu možnosť, akou je zúčastniť sa najväčšej (a najzábavnejšej) rajčinovej bitke na svete. Preto, ak máte radi nie len pasívnu dovolenku, ale aj množstvo zábavy, mali by ste sa tejto udalosti rozhodne zúčastniť. Predovšetkým vám to odporúčame v tom prípade, ak sa na…