antalya dovolenka

Historická prechádzka, ktorú môžete absolvovať počas Antalya dovolenka

Turecko už ani zďaleka nie je pre turistov neznámou dovolenkovou destináciou. V posledných rokoch sa sem na dovolenku vydáva aj čoraz viac Slovákov a obľúbeným letoviskom pre ich letnú dovolenku sa stala hlavne Antalya. Práve preto sme sa rozhodli dnešný článok venovať téme Antalya dovolenka. Nebudeme sa však venovať hotelovým rezortom či piesočnatým plážam, ale svoju pozornosť zameriame skôr na milovníkov histórie a spoznávania a ukážeme im, ako si spraviť príjemnú historickú prechádzku týmto mestom.

Brána do histórie mesta Antalya

Za vstupnú bránu do historickej časti mesta a zároveň aj za „štartovací bod“ vašej historickej prechádzky sa považuje Hadrianova brána. Tá je pomerne novinkou medzi historickými pamiatkami, ktoré môžete vidieť počas svojej Antalya dovolenka, pretože objavená a hlavne sprístupnená bola iba prednedávnom, hoci jej vznik sa datuje už do 2. storočia nášho letopočtu. Jej pôvodným účelom bola ochrana obyvateľov Antalye pred pirátmi a barbarmi. Dnes už však slúži na niečo úplne iné – po jej prechode sa ocitnete v historickej, priam až rozprávkovej, časti mesta.

Oddych od technológií a ruchu veľkomesta

Kaleici – to je názov historickej časti mesta, ktorou sa môžete prejsť počas Antalya dovolenka. Keďže Antalya vo všeobecnosti je pomerne moderné a rušné mesto, táto jej časť je naozaj „osviežujúca“. Totižto, vychutnáte si tu pokoj a ticho pri prechádzkach úzkymi uličkami, ktoré lemujú pôvabné pôvodné domčeky. Odporúčame vám aj zastávku v niektorej z tamojších malých kaviarničiek či reštaurácií.

Počas Antalya dovolenka si nenechajte ujsť návštevu mešity

antalya dovolenkaPri prechádzkach po Kaleici vám Antalya dovolenka ponúkne aj niekoľko ďalších historických pamiatok. Sem patrí turecká mešita Yivli (tá mimochodom patrí k najstarším islamským stavbám v Antalyi), ktorej súčasťou je aj tzv. Flautový minaret. A my osobne sme toho názoru, že každý, kto navštívi Turecko, mal by tu absolvovať aj návštevu minimálne jednej mešity – bez toho akoby v „krajine polmesiaca“ ani nebol. Navyše, v minarete nájdete aj etnografické múzeum.

Ak by ste na konci tejto historickej prechádzky predsa len mali chuť navštíviť ešte jeden minaret, odporúčame vám tzv. Zlomený minaret, ktorý si svoj názov vyslúžil vďaka svojmu „zrezanému“ tvaru.

Turecko už ani zďaleka nie je pre turistov neznámou dovolenkovou destináciou. V posledných rokoch sa sem na dovolenku vydáva aj čoraz viac Slovákov a obľúbeným letoviskom pre ich letnú dovolenku sa stala hlavne Antalya. Práve preto sme sa rozhodli dnešný článok venovať téme Antalya dovolenka. Nebudeme sa však venovať hotelovým rezortom či piesočnatým plážam, ale svoju pozornosť…