komody

Štýlové aj praktické komody do moderných domácností

Komody v pravom zmysle slova

Na začiatok tohto článku by bolo dobré, keby sme si upresnili význam slova komody, predtože určité kusy nábytku, ktoré sa dnes v obchodoch bežne predávajú pod týmto názvom, nemajú s komodami v pravom zmysle slova takmer nič spoločné. Komody, o ktorých hovoríme my a o ktorých bude náš dnešný blog, sú nižšie skrinky, ktoré sú horizontálne rozčlenené na zásuvky. Pôvodné komody kedysi mali len tri zásuvky, avšak od toho sa postupom času upustilo a dnes nájdete na trhu aj komody s dvoma či piatimi zásuvkami, z ktorých si môžete vybrať podľa svojej potreby a účelu, na ktorý ich budete využívať.

Pôvodné využitie komôd

Dôležitejším aspektom ako ich vzhľad je však ich využitie a to je naozaj široké, stačí mať aspoň štipku fanázie. Pôvodne boli komody umiestňované iba v spálňach, kde slúžili na odkladanie čistej posteľnej bielizne. Dnes ich v bytoch môžete stále nájsť, ako plnia aj túto funkciu, avšak oveľa častejšie ich nájdete aj v iných častiach bytov.

Komody v jedálni, detskej izbe či pracovni

Veľmi obľúbené je najmä v poslednej dobe ich využitie v jedálni. Tu slúžia na odkladanie riadu či ako príborníky. Ďalej ich môžete nájsť v predsieni alebo v detskej izbe, kde plnia úlohu úložného priestoru pre spodnú bielizeň alebo iné menšie kusy oblečenia. Miesto pre komody vám odporúčame vytvoriť aj v pracovni, pretože práve tam sa môžu stať vašimi dobrými pomocníkmi – využite ich na odkladanie rôznych dokumentov či iných kancelárskych potrieb.

komodyKomody ako štýlová súčasť obývacej izby

V obývacích izbách sú komody skôr dizajnovým ako funkčným kusom nábytku. Sú dve možnosti – buď ich necháte, aby vynikli ako samostatný kus nábytku, takže zvolíte naozaj pútavý dizajn, alebo ich  môžete nechať splynúť ako súčasť obývacej steny. Pokiaľ sa rozhodnete pre prvú možnosť, v predajniach s nábytkom nájdete naozaj široký výber rôznych dizajnov pre komody. Od tých najmodernejších, dalo by sa povedať až futuristických, až po tie „retro“, vďaka ktorým budete mať vaša obývacia izba nádych rustikálneho štýlu.

Komody v pravom zmysle slova Na začiatok tohto článku by bolo dobré, keby sme si upresnili význam slova komody, predtože určité kusy nábytku, ktoré sa dnes v obchodoch bežne predávajú pod týmto názvom, nemajú s komodami v pravom zmysle slova takmer nič spoločné. Komody, o ktorých hovoríme my a o ktorých bude náš dnešný blog, sú nižšie skrinky, ktoré sú horizontálne rozčlenené…