wellness hotel

Wellness hotel

Čím vás môže prekvapiť wellness hotel?

Wellness hotel sa stal akýmsi novým fenoménom v oblasti dovoleniek a ubytovania. Čoraz viac ubytovacích zariadení sa označuje týmto prívlastkom a to neplatí výhradne len pre zahraničné hotely, ale aj pre hotely tu u nás na Slovensku. My sa vám v dnešnom článku pokúsime priblížiť, čo môžete očakávať od dovolenky, ktorú vám ponúkne (predovšetkým slovenský) wellness hotel, ale poradíme vám aj na čo si dávať pri výbere pobytu pozor.

Wellness hotel pre každého

Wellness hotel je alternatívou vhodnou v podstate pre každého. Páriky si môžu užiť romantické wellness pobyty vo dvojici, rodičia si tu môžu oddýchnuť od svojich ratolestí, starším ľuďom takéto pobyty pomáhajú zbaviť sa rôznych ťažkostí a takisto firmy tu môžu usporadúvať svoje firemné akcie, po ktorých si ich partneri či zamestnanci môžu poriadne oddýchnuť vo svete wellness.

wellness hotel
Wellness hotel a služby, ktoré vám môže ponúknuť

Wellness pobyt kedykoľvek

Nie len že je wellness hotel vhodný pre všetky vekové kategórie, ale takisto je vhodný aj v každom ročnom období. V podstate takýto druh ubytovacích zariadení vznikol ako odozva na to, že ľudia začali čoraz viac vyhľadávať rôzne pobyty a oddych aj mimo hlavných dovolenkových sezón. A práve preto – tu môžete nájsť vhodnú alternatívu, ako stráviť svoj voľný čas a zrelaxovať sa aj počas jari či jesene. Aj keď počasie vonku nie je práve vhodné na letnú turistiku či zimné lyžovanie, wellness hotel vám ponúkne také množstvo rôznych aktivít, že sa určite nudiť nebudete ani vnútri.

 

Rozdiely v službách

Pričom menší wellness hotel vám zväčša ponúkne základné procedúry v komornej atmosfére, ako napr. možnosť využiť rôzne liečivé lampy, užiť si pobyt v soľnej jaskyni či saune, veľké wellness hotely ponúkajú aj kryté bazény, oddych vo vírivkách a jacuzzi či rozličné masáže a zábaly. Väčšina z nich sa snaží držať krok s dobou a tak do ponukového „lístku“ neustále pribúdajú novinky. Poslednými veľkými hitmi vo sfére wellness boli napr. medové či čokoládové zábaly.

wellness hotel
Podľa čoho si vybrať wellness hotel?

 

Pred tým, než vycestujete…

Avšak, aj v prípade, že dané ubytovacie zariadenie má označenie „wellness hotel“, mali by ste si o ňom najprv zistiť všetky dostupné informácie, aby ste v ňom našli všetko, čo od takéhoto pobytu očakávate. Odporúčame vám aj prečítať si recenzie na daný hotel od hostí, ktorí v ňom už ubytovaní boli.

Čím vás môže prekvapiť wellness hotel? Wellness hotel sa stal akýmsi novým fenoménom v oblasti dovoleniek a ubytovania. Čoraz viac ubytovacích zariadení sa označuje týmto prívlastkom a to neplatí výhradne len pre zahraničné hotely, ale aj pre hotely tu u nás na Slovensku. My sa vám v dnešnom článku pokúsime priblížiť, čo môžete očakávať od dovolenky, ktorú vám ponúkne (predovšetkým…