Sedačka

Sedačka, nenahraditeľné miesto oddychu

Sedačka, alebo sedacia súprava je miesto, ktoré je v domácnosti často využívané. Čo je lepšie ako prísť z práce, zvaliť sa do pohodlnej sedačky a vyložiť si nohy na konferenčný stolík pred ňou? Pohodlná sedačka je jednoducho na nezaplatenie.

Sedačka je niečo ako symbol oddychu, a tiež miesto kde usádzame svojich hostí. Či už pozeráme film, čítame knihu alebo niečo iné, pohodlná sedačka nám poskytuje príjemný relax. Keď príde návšteva, prvé miesto kam ich vedieme je obývačka a ako miesto im ponúkneme práve sedačku. Dokonca, ak u nás chce niekto prespať, sedačka môže poslúžiť ako náhradná posteľ.

Aké sú možnosti?

Podľa toho, na čo a ako často sedačku budeme používať, volíme jej druh, veľkosť a tvar. Na trhu je toho veľké množstvo, a preto sa nemusíme báť, že nenájdeme takú, ktorá by sa nám páčila. Môžeme si kúpiť samostatnú sedačku alebo sedaciu súpravu. Sedacie súpravy väčšinou pozostávajú z väčšej a menšej sedačky (3+2) alebo dvoch sedačiek a kresla (3+2+1), sedačky a dvoch kresiel (3+1+1). Ďalej dostať rohové sedačky, sedacie súpravy v tvare U. Sedačky často bývajú rozkladacie alebo mávajú úložný priestor. Čím viac funkcií sedačka má, tým je praktickejšia.

Pri kúpe sedačky myslite na všetko

Ak sa chystáte kúpiť sedačku, nestačí aby sa vám iba páčila. Keďže je to dosť veľká investícia, sedačka by mala byť čo najkvalitnejšia. Preto ak nakupujete v predajni nábytku, netestujte len či sa vám na nej dobre sedí, ale skontrolujte aj rám, spoje, materiál. Kvalitu rámu otestujete napríklad tak, že zdvihnete jeden roh sedačky. Ak sa spolu s ním zdvihne aj druhý roh, znamená to, že konštrukcia je pevná. Pevný rám z tvrdého dreva, je zárukou dlhej životnosti. Skontrolujte aj nôžky a spoje. Nôžky by mali byť prišraubované nie lepené. Za kvalitný spoj sa považujú drevené kolíky, rohové bloky, kovové skrutky.

Najlepším materiálom na čalúnenie je bavlna alebo plátno. Vyznačujú sa dlhou trvanlivosťou. Veľmi dobré je aj syntetické mikrovlákno. Sedačka samozrejme musí ladiť s ostatným nábytkom a dekoráciou obývačky, preto najlepšie je zvoliť neutrálne farby. S takouto sedačkou nebudete mať problém ani keď budete chcieť zmeniť farbu stien alebo celý interiér.

Sedačka, alebo sedacia súprava je miesto, ktoré je v domácnosti často využívané. Čo je lepšie ako prísť z práce, zvaliť sa do pohodlnej sedačky a vyložiť si nohy na konferenčný stolík pred ňou? Pohodlná sedačka je jednoducho na nezaplatenie. Sedačka je niečo ako symbol oddychu, a tiež miesto kde usádzame svojich hostí. Či už pozeráme film, čítame knihu alebo…