Kancelárske potreby

Kancelárske potreby pre archiváciu dokumentov

Zariaďujete svoju novú kanceláriu a premýšľate nad tým, aké veci sa vám do nej ešte zídu? V tom prípade vám poradíme, že nevyhnutnú súčasť každej kancelárie nepochybne tvoria aj kancelárske potreby určené pre dlhodobú archiváciu rôznych dokumentov.

Na čo sú nám archivačné kancelárske potreby?

Ide to, že určite viete, že pri každom druhu podnikania je potrebné archivovať určité dokumenty dlhšiu dobu a práve na to sú určené archivačné kancelárske potreby. Ktoré dokumenty to sú a ako dlho je potrebné ich archivovať vymedzuje presne zákon, ale  aspoň zhruba vám túto problematiku chcem načrtnúť.

Dokumenty pre archiváciu sú rozdelené na kategórie: doklady spotrebiteľa, účtovné doklady a daňové doklady a doby archivácie sa pohybujú v rozpätí päť až desať rokov. Práve preto, aby boli vaše doklady a dokumenty uschované v poriadku a prehľadne, mali by ste si zadovážiť rôzne archivačné kancelárske potreby, ktorým sa v tomto článku budeme venovať bližšie.

Možnosť č.1: Šanóny – druhy, materiály
a „zlepšovače“

Medzi kancelárske potreby, ktoré vám pomôžu pri archivácii patria hlavne rôzne druhy šanónov, základné dva sú pákové a krúžkové šanóny. Tieto šanóny sa líšia aj druhom materiálu, z ktorého sú vyrobené a tým pádom aj cenou, za ktorú ich môžete v obchodoch kúpiť.

Práve tu sa vám zíde premyslieť si, akú dlhú dobu budú musieť byť dokumenty archivované, pretože pre kratšiu dobu vám pokojne postačia aj lacnejšie papierové alebo kartónové šanóny, pre dlhšiu archiváciu vám zasa odporúčame celoplastové, ktoré sú kvalitnejšie a vydržia vám dlhšie.

Pri kúpe šanónov nezabúdajte ani na to, že treba dávať pozor na hrúbku šanóna, podľa toho, aké množstvo dokumentov doňho chcete uložiť. Neskôr určite oceníte aj farebnosť jednotlivých šanónov alebo štítky umiestnené na chrbte šanónov, ktoré vám pomôžu pri ľahšej orientácii.

Možnosť č.2: Archivačné boxy a kontajnery

Ďalšou možnosťou ako môžete jednoduchšie archivovať dokumenty vo vašej firme je, že na archiváciu použijete kancelárske potreby – tzv. archivačné boxy a archivačné kontajnery, ktoré zasa môžu byť otvorené alebo zatváracie.


Kancelárske potreby

Zariaďujete svoju novú kanceláriu a premýšľate nad tým, aké veci sa vám do nej ešte zídu? V tom prípade vám poradíme, že nevyhnutnú súčasť každej kancelárie nepochybne tvoria aj kancelárske potreby určené pre dlhodobú archiváciu rôznych dokumentov. Na čo sú nám archivačné kancelárske potreby? Ide to, že určite viete, že pri každom druhu podnikania je potrebné archivovať…