Topánky pre tehotné

Ženy, topánky a tehotenstvo

Topánky sú neodmysliteľnou súčasťou nášho šatníka. Mnohé ženy kvôli nim dokonca prepadajú závislosti. Jednoducho musia mať čím najviac topánok a čím lepší kúsok tým lepšie. Čo ale v prípade tehotných žien? Môžu si dovoliť chodiť na vysokých podpätkoch aj keď je ich tehotenstvo vo vysokom štádiu? Odpoveď sa dozviete, ak budete pokračovať v čítaní toho článku.

Tehotenstvo prináša mnohé zmeny

Topánky pre tehotnéTehotenstvo pre ženu znamená mnoho zmien. A to ako fyzických tak aj hormonálnych. Asi tou najviditeľnejšiu zmenou je nárast telesnej hmotnosti. Tá má vplyv nie len na spodnú časť chrbtice ale aj na nohy a chodidlá. Preto tehotné ženy svojej narastajúcej váhe neprispôsobujú iba oblečenie ale aj topánky. So zaguľatením bruška a narastajúcou hmotnosťou, je čoraz ťažšie udržať rovnováhu a v mnohých prípadoch dochádza k pádom. Preto je veľmi dôležité aby ste začali nosiť topánky, v ktorých sa budete cítiť stabilnejšie, pohodlnejšie, a navyše, v ktorých sa stále budete cítiť pekná.

S narastajúcou hmotnosťou začínajú trpieť hlavne členky, ktoré musia znášať oveľa väčšiu záťaž, než na ktorú boli zvyknuté. Okrem toho mnohé ženy trpia opuchom nôh.  Preto začiatok druhého trimestra a čas, kedy sa vaše bábätko narodí, by malo byť obdobím, kedy hlavne topánky na vysokých podpätkoch vylúčite zo svojej dennej garderóby.

Aké topánky sú najvhodnejšie?

Topánky pre tehotnéAby ste sa počas chôdze cítili čo najpohodlnejšie, mali by ste zvoliť topánky, ktoré vašim chodidlám poskytujú dosť priestoru. Opuchnuté nohy v tesných topánkach, to veru nie je ktovie čo. Voľte preto topánky s dostatkom priestoru pre prsty. Vyhnite sa úzkym, špicatým špičkám. Dobrou voľbou je napríklad športová obuv, ktorú si vďaka šnúrkam môžete podľa potreby povoliť. Zlou voľbou nie sú ani mokasíny alebo balerínky. Podrážka by však nemala byť úplne rovná. Podpätok je nie je zakázaný, no mal by byť široký a nie vyšší než 3 cm. Topánky sa musia dobre prispôsobiť chodidlu, a poskytnúť dobrú oporu pre členok. Materiál by mal byť priedušný. Najlepšie sú teda kožené alebo plátenné. Určite sa vyvarujte umelým materiálom.

Trh ponúka nekonečné množstvo topánok, preto ani tehotné ženy sa nemusia cítiť obmedzene. Záleží iba na vašej kreativite.

Topánky sú neodmysliteľnou súčasťou nášho šatníka. Mnohé ženy kvôli nim dokonca prepadajú závislosti. Jednoducho musia mať čím najviac topánok a čím lepší kúsok tým lepšie. Čo ale v prípade tehotných žien? Môžu si dovoliť chodiť na vysokých podpätkoch aj keď je ich tehotenstvo vo vysokom štádiu? Odpoveď sa dozviete, ak budete pokračovať v čítaní toho…