nože

Armádne nože

Čo by to bolo za vojaka bez poriadneho noža? Nože sa stali základným vybavením každého vojaka či už v profesionálnej alebo polo profesionálnej armáde naprieč celým svetom. Armádne nože boli dlho v našich končinách pre civilnú verejnosť zakázané, alebo presnejšie nepovolené. Aj napriek tomu si však získali veľkú obľúbenosť u nevojenského obyvateľstva na Slovensku.

Armádne nože sa rozširovali od bývalých príslušníkov silových zložiek. Najčastejšie sa snažili ich predať ako prilepšenie si k žoldu, alebo ich používali aj po skončení aktívnej služby v bežnom živote.

Armádne nože znamenajú kvalitu

nožePokiaľ sa zamýšľate, prečo sa armádne nože stali takými obľúbenými, predovšetkým sú to ich výnimočné vlastnosti. V minulosti totiž nože vyrábané pre civilov ani zďaleka nedosahovali kvalitu armádnych nožov. V dnešnej dobe už aj komerčne predávané nože dosahujú skvelú kvalitu. Toto však doteraz nemalo vplyv na obľúbenosť armádnych nožov.

Kvalita armádnych nožov však vychádza z ich využitia a určenia. Armádne nože musia nie len že zvládať extrémne zaťaženie, no musia sa tiež v akýchkoľvek extrémnych podmienkach aj udržať rovnako kvalitné vlastnosti ako v laboratóriu pri ich vývoji.

Všetky tieto požiadavky kladú extrémny dôraz a náročnosť na použité materiály a kvalitu ich spracovania. Pre všetky tieto vlastnosti si aj dodnes armádne nože udržujú svoju obľúbenosť nie len u armády, ale aj u milovníkov prírody outdooru a celkovo aktivít v prírode.

Kde zohnať armádny nôž?

Pokiaľ vás zaujala kúpa armádneho noža a začínate zvažovať, kde by sa dal najlepšie zakúpiť, dnes je možností ďaleko viac ako kedysi. Keď opomenieme nie celkom legálne cesty, exitujú dve základné možnosti. Prvou je nákup v obchode, ktorý sa špecializuje na armádne prebytky. Tu je však ponuka v dnešnej dobe už značne obmedzená.

Druhou možnosťou je navštíviť predajňu zaoberajúca sa takzvaným sortimentom na survival alebo army shop. Pri navštívení v dnešnej dobe však už našťastie nemusíme hovoriť iba o návšteve kamennej predajne. Zväčša stačí navštíviť ich eshop, kde si váš vysnívaný nôž jednoducho objednáte a kuriér vám ho bez problémov doručí priamo domov.

Tak chcete si užívať kvalitu noža určeného pre vojakov aj vy?

Čo by to bolo za vojaka bez poriadneho noža? Nože sa stali základným vybavením každého vojaka či už v profesionálnej alebo polo profesionálnej armáde naprieč celým svetom. Armádne nože boli dlho v našich končinách pre civilnú verejnosť zakázané, alebo presnejšie nepovolené. Aj napriek tomu si však získali veľkú obľúbenosť u nevojenského obyvateľstva na Slovensku. Armádne nože sa rozširovali…