záhradný nábytok

Ako vybrať správny záhradný nábytok – 2. časť

V predchádzajúcom blogu som sa venoval rovnako záhradnému nábytku a jeho správnemu výberu. Konkrétne som sa zameral na informácie ohľadom rozhodovania, aký typ záhradného nábytku si vybrať, ako aj veľkosti záhradného nábytku. Teda aké množstvo priestoru by malo byť voľného, aby používanie a využívanie nábytku bolo čo najpohodlnejšie a najpríjemnejšie.

V tejto druhej a poslednej časti miniblogovej série by som sa rád povenoval trošku podrobnejšie materiálom, z ktorých sa záhradný nábytok vyrába, ako aj ich skladnosti v prípade sezónneho uskladnenia.

Záhradný nábytok verzus materiály


Pri výbere správneho materiálu záhradného nábytku je vždy náročné správne sa rozhodnúť. Kohokoľvek zo svojich známych sa opýtate, odpoveď bude vždy iná a dokonca sa bude snažiť vás presvedčiť o svojej pravde. Takže poďme si najskôr zosumarizovať možnosti, ktoré materiály sa najčastejšie na trhu ponúkajú.

Či sa jedná o antikoro, plast, hliník, umelý ratan, prírodný ratan alebo drevo. Každý z týchto materiálov má svoje výhody a nevýhody. Dôležitá je správna starostlivosť o záhradný nábytok. Hoci si niekto myslí, že ak zainvestuje väčšiu sumu do záhradného nábytku tak sa oň nemusí starať, tak toto rozhodne pravda nie je. Starostlivosti by ste mali venovať čas minimálne na začiatku a na konci sezóny používania záhradného nábytku. Zamerať by ste sa mali rovnako o kvalitu spracovania záhradného nábytku. Pretože aj ten najkvalitnejší materiál pri zlom spracovaní veľmi rýchlo stráca správne vlastnosti a v niektorých príkladoch môže byť dokonca nebezpečný.záhradný nábytok

Skladnosť záhradného nábytku

Určite to poznáte, vonku začína pršať a vy ste si uvedomili, že záhradný nábytok je stále rozložený vonku na terase. Teraz prichádza situácia, kedy môžete jednoducho otestovať skladnosť záhradného nábytku. Teda či zmoknete alebo nie.

Ďalšia modelová situácia je príchod návštevy a vy zistíte, že ju nemáte kam usadiť. Práve v tejto chvíli je vhodné vybrať skladnú časť záhradného nábytku. Či už sa jedná o skladacie stoličky alebo rozkladací stôl. Pri výbere záhradného nábytku je potrebné si však uvedomiť, že ho potrebujete niekam uskladniť na zimu. Aj toto je jeden z dôležitých aspektov pri výbere.

Dúfam, že som vám v tejto miniblogovej sérii priblížil základné informácie o záhradnom nábytku. Pokiaľ bude chcieť vedieť o záhradnom nábytku viac, sledujte moje blogy, alebo sa informujte priamo na webstránkach predajcov. Prajem príjemný čas strávený na záhrade alebo terase aj vďaka správnemu záhradnému nábytku.

V predchádzajúcom blogu som sa venoval rovnako záhradnému nábytku a jeho správnemu výberu. Konkrétne som sa zameral na informácie ohľadom rozhodovania, aký typ záhradného nábytku si vybrať, ako aj veľkosti záhradného nábytku. Teda aké množstvo priestoru by malo byť voľného, aby používanie a využívanie nábytku bolo čo najpohodlnejšie a najpríjemnejšie. V tejto druhej a poslednej časti miniblogovej série by som sa…