záhradný nábytok

Ako vybrať správny záhradný nábytok – 1. časť

Vonku sa už počasie konečne rozhodlo dokázať svoju silu a teda aj všetkých majiteľov záhrad, balkónov či terás láka presunúť sa z interiéru von. Aby však pobyt vonku bol príjemný a pohodlný je vhodné si zaobstarať záhradný nábytok. Pri jeho kúpe je však nutné si uvedomiť viacero faktov a vybrať si správne. Pretože aj ten najkrajší deň na záhrade dokáže nekvalitný alebo zle vybraný záhradný nábytok jednoznačne potešiť. V tejto mini sérii dvoch blogov o záhradnom nábytku sa vám pokúsim priblížiť na čo by ste sa mali sústrediť pri jeho nákupe, aby ste dosiahli maximálnu spokojnosť.

Na nákup záhradného nábytku sa pripravte už doma

Pred kúpou nábytku na záhradu alebo terasu je potrebné si uvedomiť o čo konkrétne máte záujem ešte pred návštevou obchodu. Ako prvé je potrebné si uvedomiť, aká je podlahová plocha, kde bude záhradný nábytok umiestnený. Nábytok mal do určitej miery ladiť s podlahou, ale minimálne by používaní nábytku nemala trpieť podlahová krytina alebo naopak nábytok.

Rovnako si treba uvedomiť a akceptovať priestorové možnosti. Jasnou snahou je dosiahnuť, aby používanie záhradného nábytku bolo pohodlné. Jasným ukazovateľom je pohodlný priestor na chodenie aj v prípade odsunutých stoličiek.

Sedačka alebo jedálenský set?

záhradný nábytokPri výbere typu nábytku do záhrady alebo na terasu je rovnako potrebné si uvedomiť ako bude najčastejšie nábytok využívaný. Či sa bude jednať iba o nábytok určený na leňošenie a prípadné posedenie s priateľmi, alebo o pravidelne využívaný set na stravovanie počas leta. Veď kto by si rád neužil raňajky alebo obed na terase s krásnym výhľadom na prírodu. A práve na tento fakt by ste pri výbere záhradného nábytku zamerať.

Pokiaľ sa však aj napriek tomu neviete rozhodnúť, pre konkrétny typ. Je tu riešenie aj pre vás. Zamerajte sa na nižšie sedenie, ale doplnené o stôl s nastaviteľnou výškou. Vďaka tomu si záhradný nábytok viete jednoducho prispôsobiť aktuálnym potrebám.

Pokiaľ chcete zistiť toho o záhradnom nábytku viac, v ďalšom blogu sa budem venovať možnostiam skladnosti záhradného nábytku a aj používaným materiálom. 

Vonku sa už počasie konečne rozhodlo dokázať svoju silu a teda aj všetkých majiteľov záhrad, balkónov či terás láka presunúť sa z interiéru von. Aby však pobyt vonku bol príjemný a pohodlný je vhodné si zaobstarať záhradný nábytok. Pri jeho kúpe je však nutné si uvedomiť viacero faktov a vybrať si správne. Pretože aj ten najkrajší deň na záhrade…