kuzelnik-magicshow (1)

Kúzelník

Byť dobrý kúzelník, to si vyžaduje talent a prax

Kúzelníci sú ľudia, ktorí pred publikom predvádzajú rôzne triky a ilúzie. Dobrý kúzelník by mal byť schopný pracovať tak ako s deťmi, tak aj so staršími. Jeho postavenie medzi ostatními závisí od schopností a skúseností, ktorými disponuje. Väčšina z nich toto zamestnanie vykonáva ako bokovku popri inom zamestnaní a len málo z nich túto prácu vykonáva na plný úväzok. To či je o nich záujem, a či majú dosť práce závisí od trikov, ktoré predvádzajú. Čím lepšie a zaujímavejšie ich triky sú, tým je o nich väčší záujem.

Budovanie kariéry

Človek na to aby sa stal kúzelníkom nepotrebuje žiadne diplomy. Veľmi dôležitý je však prirodzený talent. Triky je môžné sa naučiť napríklad na kurzoch pre kúzelníkov. No aby kúzla boli dobré a presvedčivé treba aj veľa trénovať. Medzi najlepších sa radia tí, ktorích triky sú jedinečné a zaujímavé. Na tom či je trik nový alebo starý veľmi nezáleží. Záleží na tom aký je kúzelník šikovný a ako trik predvedie.

Pretože ľudia radi vedia čo kupujú, je dobré ak má kúzelník vlastný repertoár trikov, ktoré predvádza. Na základe neho si ho potom môžu najať na udalosť, ktorú pripravujú. Taktiež je dobré tento repertoár rozvíjať a obohacovať o nové triky.

kuzelnik-magicshow (2)
Povolanie kúzelník nie je vôbec jednoduché

Uplatniť sa ako kúzelník nie je jednoduché

Pracovať ako kúzelník na vlastnú päsť môže byť dosť náročné. To koľko zarobí, závisí od toho koľko zákaziek dostane a keďže dnešná ekonomická situácia je ťažká, ľudí ktorí sú ochotní platiť za tento druh zábavy je stále nedostatok. Preto ak si chce kúzelník zabezpečiť pravidelný príjem peňazí, dobrý variant je pracovať pre nejakú spoločnosť. Konkurencia je ale veľká, preto úspešnými sa stanú len tí najlepší.

Čo sa týka pracovného prostredia, to sa môže meniť podľa typu zamestnania. Kúzelník, ktorý má vlastné predstavenie má väčinou prenajatú nejakú sálu, ktorej pódium je vybavené prepadliskom. Typ kúzelníka čo pracuje na zákazky, miesto pôsobiska mení v závislosti od toho kam ho zavolajú. Jeho pracoviskom teda môžu byť napríklad hotely, reštaurácie, divadla, školské telocvične a iné.

Byť dobrý kúzelník, to si vyžaduje talent a prax Kúzelníci sú ľudia, ktorí pred publikom predvádzajú rôzne triky a ilúzie. Dobrý kúzelník by mal byť schopný pracovať tak ako s deťmi, tak aj so staršími. Jeho postavenie medzi ostatními závisí od schopností a skúseností, ktorými disponuje. Väčšina z nich toto zamestnanie vykonáva ako bokovku popri inom zamestnaní a len málo…