barová stolička

Barové stoličky – na čo treba myslieť pri nákupe

Barové stoličky sú dnes v bytoch a domoch záležitosťou skôr interiérového dizajnu ako funkčného využitia, no aj tak stále existuje niekoľko vecí, na ktoré by ste pri ich kúpe nemali zabudnúť, či už sa ich chystáte využívať naplno alebo len príležitostne. O aké veci sa jedná? Dočítate sa v tomto článku…

BAROVÉ STOLIČKY MUSIA LADIŤ!

Ak už ste sa rozhodli pre tento druh nábytku vo vašom byte či dome, základom určite je, aby barové stoličky dokonale zapasovali do okolitého dizajnu izby, v ktorej sa budú nachádzať. V prvom rade by mali ladiť farebne a pokiaľ sa neviete rozhodnúť, ktorá farba by čo najlepšie zapasovala do vášho interiéru, rozhodnite sa pre elegantné a jednoduché drevené barové stoličky. To, čomu by ste sa nepochybne mali vyhnúť, sú plasty a krikľavé farby. Jediné, čo nimi docielite je, že úplne rozbijete celistvosť interiéru.

JEDNODUCHOSŤ – KRITÉRIUM, KTORÉ BY MALI SPĹŇAŤ VŠETKY BAROVÉ STOLIČKY

Jedná sa o vyslovene pánsky interiér? V tom prípade stavte na barové stoličky so strohými a ostrými tvarmi. Naopak, do výhradne ženského interiéru sa hodia skôr oblé a nežné tvary, ktoré podčiarknu práve tú ženskosť. Jedno by však mali mať spoločné oba typy barových stoličiek. Mali by byť elegantné, jednoduché a hlavne minimalistické, pretože to je ich účelom.

AKO SPRÁVNE ZVOLIŤ VÝŠKU?

barové stoličkyNezabúdajte ani na ďalší aspekt, ktorý je dôležitý, ak si chcete vybrať správne barové stoličky do vášho bytu, resp. domu. Týmto aspektom je výška, ktorá je v tomto prípade nepochybne rozhodujúca. Odporúčame vám barové stoličky o výške 60 – 80 cm, avšak viac to záleží od výšky stola, pri ktorom budú umiestnené. Ideálne je ponechať 25 – 30 cm medzeru medzi stoličkou a stolom. Ak si nie ste istý, či by ste si vybrali správnu výšku, najlepším riešením pre vás sú nastaviteľné barové stoličky.

MYSLITE AJ NA POHODLIE!

Chystáte sa využívať barové stoličky pravidelne, nie iba príležitostne? Nezabúdajte na pohodlie, ktoré by vám mali poskytnúť. Najlepšie ho nadobudnete vtedy, ak si vyberiete barové stoličky s operadlom. Čím vyššie – tým pohodlnejšie na sedenie, avšak menej praktické na umiestnenie.

Barové stoličky sú dnes v bytoch a domoch záležitosťou skôr interiérového dizajnu ako funkčného využitia, no aj tak stále existuje niekoľko vecí, na ktoré by ste pri ich kúpe nemali zabudnúť, či už sa ich chystáte využívať naplno alebo len príležitostne. O aké veci sa jedná? Dočítate sa v tomto článku… BAROVÉ STOLIČKY MUSIA LADIŤ!…