rohové krby

Rohové krby pre širokouhlú atmosféru

Rohové krby prinášajú do interiérov úplne samostatnú charakteristiku priestorov. Dodávajú domovu teplo rodinného krbu, umocňujú romantickú a upokojujúcu atmosféru z viacerých uhlov a prinášajú moderný dizajn. Zároveň nimi viete efektívne zužitkovať nepoužitý kútik v rodinnom dome, chatke ale aj v byte.

rohové krby
S rohovými krbmi viete zužitkovať napríklad nepoužitý kútik na schodisku

Rohové krby ušetria priestor

Tradičné krby, teda tie s rovným presklením, vedia zabrať veľa drahocenného priestoru v miestnosti. Môžu vás tak obmedzovať v umiestnení nábytku, dekorácie alebo elektriky. Ak však chcete do vášho domova priniesť romantickú atmosféru a vyhrievanie vďaka sálajúcim plameňom, a navyše ušetriť priestor, odpoveď je jasná – rohové krby. Krbové vložky s rohovým presklením zaberajú podstatne menší priestor ako tie rovné. Vďaka ich menším rozmerom, môže byť takéto krby aj v iných miestnostiach ako len v obývačke. Hodia sa napríklad aj do kúpeľní, či kuchýň, kde si môžete užívať pohľad na oheň z dvoch strán.

Aj pri nich si však musíte dôkladne premyslieť dizajn, úložný priestor na drevo a krbové náradie a celkové usporiadanie miestnosti.

rohové krby
Rohovým krbom presvetlite celú miestnosť

Rohové krby pridajú domácnosti na luxuse

Rohové krby sa tešia veľkej obľúbenosti. Je to najmä vďaka šetreniu priestorov ale aj kvôli ich luxusnému vzhľadu. Môžete si vďaka nim užívať upokojujúci pohľad na plamene zo širšieho uhla a rozjasniť tak jeho žiarou celú miestnosť. Zasklenie je riešené buď prostredníctvom deleného skla, alebo ohýbaného skla v tvare písmena „L“.

Rohové krby vedia byť ešte luxusnejšie pri pridaní ľahkých, tichých a presných výsuvných dvierok. Tie sa môžu jednoducho otvárať buď odnímateľnou alebo pevnou rukoväťou. Najmodernejšie krby už disponujú inovatívnymi systémami, vďaka ktorým sa znižuje dopad na životné prostredie, zvyšuje sa účinnosť a dobu sálania tepla do miestnosti a zabraňuje sa hromadeniu a usadzovaniu nečistôt.

Existuje veľa prevedení rohových krbov, či už sa to týka ich dizajnu, štýlu, funkcionalít alebo spaľovania na drevo alebo plyn. Výber správneho krbu samozrejme závisí od veľkosti a tvaru miestnosti a štýlu Vášho interiéru.

Rohové krby prinášajú do interiérov úplne samostatnú charakteristiku priestorov. Dodávajú domovu teplo rodinného krbu, umocňujú romantickú a upokojujúcu atmosféru z viacerých uhlov a prinášajú moderný dizajn. Zároveň nimi viete efektívne zužitkovať nepoužitý kútik v rodinnom dome, chatke ale aj v byte. Rohové krby ušetria priestor Tradičné krby, teda tie s rovným presklením, vedia zabrať veľa drahocenného priestoru v miestnosti. Môžu vás tak…