fiskars

Fiskars je jednou z najstarších firiem na svete

Fiskars je firma so sídlom v Helsinkách vo Fínsku, a je jednou z najstarších spoločností v západnom svete. Bola založená ako železiarne Fiskars v roku 1649 a odvtedy je v nepretržitej prevádzke. Aj počas niekoľkých vojen medzi Švédskom a Ruskom získala Fiskars povesť jednej z najlepších železiarní na severe. V 30 -tych rokoch 19. storočia spoločnosť rozšírila svoju činnosť aj na nožiarsku spoločnosť, a začala vyrábať vidlice a nožnice. Založila prvú fínsku strojáreň a vyrobila prvý fínsky parný stroj. Potom, čo prežila pustošenie dvoch svetových vojen, stala sa firma Fiskars popredným svetovým výrobcom nožníc a ďalších strihacích výrobkov pre domácnosť, školu a kanceláriu.

fiskars
FISKARS NÔŽ SANTOKU 17 CM EDGE

Fiskars výrobky sú pravidelne oceňované

Spoločnosť sa dnes zameriava na obchod so spotrebnými výrobkami, ktorý predstavuje viac ako 90 percent tržieb spoločnosti. Fiskars je rozdelený do troch obchodných jednotiek založených na produktoch: The Consumer Products Group, Inha Works a The Real Estate Group. Skupina Consumer Products Group je najväčšou obchodnou jednotkou a je zodpovedná za všetky spotrebné výrobky Fiskars vyrábané a predávané po celom svete. Výrobky Fiskars sa vyrábajú v 11 krajinách a predávajú sa v 120 krajinách. Inha Works vyrába hliníkové člny, stavebné diely a upevňovacie prvky na železnici, predovšetkým pre severské trhy. Realitná skupina spravuje majetok spoločnosti a súvisiace služby. V priebehu rokov získali mnohé produkty zo širokého sortimentu spoločnosti Fiskars ceny na medzinárodných výstavách.

fiskars
Firma Fiskars vyrába napríklad aj rýle

Nože Fiskars vás nikdy nesklamú

Nože a náčinie Fiskars sú navrhnuté tak, aby dokonale spolupracovali – vizuálne aj funkčne. Z rezania a varenia robia radosť. Nože Fiskars boli vyvinuté na každodenné použitie v kuchyni so zvláštnym dôrazom na ergonómiu, funkčnosť a bezpečnosť vrátane funkcií ako je rukoväť so zarážkou na prsty, ktorá zaisťuje bezpečné a pohodlné uchopenie. Ostrú vysoko kvalitnú čepeľ môžete znova ľahko naostriť pomocou brúsky na nože Fiskars alebo brúsnej ocele.

Fiskars je firma so sídlom v Helsinkách vo Fínsku, a je jednou z najstarších spoločností v západnom svete. Bola založená ako železiarne Fiskars v roku 1649 a odvtedy je v nepretržitej prevádzke. Aj počas niekoľkých vojen medzi Švédskom a Ruskom získala Fiskars povesť jednej z najlepších železiarní na severe. V 30 -tych rokoch 19. storočia spoločnosť…