posteľné obliečky

Posteľné obliečky a farebné kombinácie

Prvá vec, ktorá väčšinou upúta našu pozornosť keď vojdeme do spálne,  sú posteľné obliečky zložené či rozložené na posteli. Aj preto, že zaberajú väčšinu miestnosti a často sú umiestnené práve v strede. Kvalitné a štýlové posteľné obliečky ponúkajú pocit úľavy a pokoja. Tiež naznačujú náš vkus a preferencie. Aby ste zdokonalili výzdobu spálne a na svojich hostí zanechali trvalý dojem, musíte zvoliť farebnú kombináciu posteľnej bielizne múdro a esteticky.

posteľné obliečky
Posteľné obliečky Amadores Matějovský

Farby vyvolávajú pocity

Najpreferovanejšou voľbou farby obliečok je biely odtieň. Pomáha vyvolať pocit pokoja a vyrovnanosti. Namiesto striktne bieleho odtieňa môžete použiť aj krémovú alebo béžovú farbu, pokiaľ sa hodí k stenám vašej spálne. Môžete si tiež vybrať farebnú kombináciu ktorá má biely základ a nádych ružovej farby, svetlo modrú alebo dokonca citrónovožltú. Biele posteľné obliečky s farebnými potlačami dodajú vašej spálni eleganciu. A kto by nemal rád pocit pláže alebo prírodných krás vo svojej spálni? Rovnaký pocit vzbudzuje posteľná bielizeň v pastelových farbách. Posteľné obliečky v pastelových farbách upokojujú vaše oči a dodávajú spálni estetiku. Najpreferovanejšími pastelovými farebnými kombináciami posteľnej bielizne sú morská modrá, zelenomodrá alebo svetlo zelená.

posteľné obliečky
Posteľné obliečky Dare Matějovský

Veselé posteľné obliečky

Ak ste veselý človek, ktorý miluje farby alebo maľuje, najlepšou kombináciou posteľnej bielizne bude farebný blok. Vďaka tomu bude vaša spálňa pôsobiť živo, malebne a umelecky. Pre takéto farebné bloky si môžete vybrať zmes detskej ružovej a sivej, citrónovo žltej s papagájovo zelenou, svetlo modrej a modrozelenej farby, hnedej a horčicovej alebo aj kombináciu viacerých farieb. Farebné kvetinové obliečky sú stelesnením módy a pôvabu. Dodajú vašej miestnosti pokojnú atmosféru a dodajú jej príchuť prírody. Môžete si vybrať posteľnú bielizeň na ktorej sú vytlačené veľké kvety v červenej, modrej či zelenej farbe, alebo malé detailné kvetinové vzory na okraji. Na výber je tiež farebná posteľná bielizeň s kvetinovou potlačou. Ak máte v spálni izbové rastliny, posteľná bielizeň s kvetinovým vzorom zvýrazní výzdobu vašej spálne.

Prvá vec, ktorá väčšinou upúta našu pozornosť keď vojdeme do spálne,  sú posteľné obliečky zložené či rozložené na posteli. Aj preto, že zaberajú väčšinu miestnosti a často sú umiestnené práve v strede. Kvalitné a štýlové posteľné obliečky ponúkajú pocit úľavy a pokoja. Tiež naznačujú náš vkus a preferencie. Aby ste zdokonalili výzdobu spálne a na svojich hostí zanechali…