Kovový záhradný nábytok a jeho prednosti

Kovový záhradný nábytok je vhodné situovať do takých vonkajších priestorov, akou je  letná záhrada, záhradné reštaurácie ale aj zimné záhrady.   Na mnohých kúskoch takéhoto nábytku je  úžasná kombinácia drevených častí spolu s kovovými. Záhradný nábytok tak dostáva prírodný nádych, ale zachová si pevnosť a štýl. Hlavnou prednosťou kovového záhradného nábytku je vysoká odolnosť. Preto sa kovový záhradný nábytok doporučuje k vybaveniu predzáhradiek reštaurácií, odpočinkových priestorov horských chát, kempov, motorestov, domácností a ďalších podobných miest.

Kovový záhradný nábytok
Pevný, odolný, s nízkou hmotnosťou.

Trvanlivosť, skladnosť, hmotnosť

Najdôležitejším kritériom pre výber záhradného nábytku je jeho trvanlivosť, skladnosť a samozrejme hmotnosť. Ak patríte medzi tých, ktorí sa nechcú o svoj záhradný nábytok príliš starať a zároveň chcú, aby vyzeral dobre, potom je kovový záhradný nábytok ideálnou voľbou.  Na rozdiel od dreveného záhradného nábytku má totiž záhradný nábytok z kovu niekoľko výhod. Je to nielen nízka hmotnosť a praktická skladnosť, ale aj vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom.

Kovový záhradný nábytok
Zaujímavé sú aj rôzne dekorácie.

Hliníkový aj nerezový záhradný nábytok

Kovový záhradný nábytok má veľmi ľahkú konštrukciu. V porovnaní s dreveným záhradným nábytkom je jeho hmotnosť zhruba tretinová. Záhradný nábytok z hliníka a nerezu nemusíte na rozdiel od dreveného záhradného nábytku ničím natierať. Stačí ho len utrieť vlhkou handričkou alebo osprchovať hadicou. Kovový záhradný nábytok možno ľahko rozmontovať alebo zložiť,  a tak zaberie minimálny skladovací  priestor.

Vysoká odolnosť voči poveternostným vplyvom

Na rozdiel od dreveného záhradného nábytku nemusíte kovový záhradný nábytok schovávať, a môžete ho bez obáv nechať po celú sezónu vonku na daždi a vetre. Hliníkový a nerezový záhradný nábytok nepodlieha korózii.

Zostavy kovového záhradného nábytku

Páčia sa vám krásne zostavy záhradného nábytku z hliníka či nerezu s výpletom z umelého ratanu alebo umelej textílie? Ak sa vám nehodí rovno celá zostava záhradného nábytku, môžete si ju poskladať sami. V ponuke nájdete polohovateľné a skladacie záhradné kreslá a stoličky, stoly a stolíky, ale aj stohovateľné kovové stoličky, ktoré si nájdu svoje uplatnenie najmä v záhradkách kaviarničiek.

 

Kovový záhradný nábytok je vhodné situovať do takých vonkajších priestorov, akou je  letná záhrada, záhradné reštaurácie ale aj zimné záhrady.   Na mnohých kúskoch takéhoto nábytku je  úžasná kombinácia drevených častí spolu s kovovými. Záhradný nábytok tak dostáva prírodný nádych, ale zachová si pevnosť a štýl. Hlavnou prednosťou kovového záhradného nábytku je vysoká odolnosť. Preto sa kovový…