Prečo automatické posuvné dvere?

Každý deň sa ľudia žijúci a pohybujúci sa v mestskom prostredí stretávajú s nejakým typom dverí a otvárania vstupov do budov a miestností. Od klasických dverí s kľučkou a zámkovým systémom, zasúvacích dverí do puzdier, otáčavých dverných systémov až po tie plne automaticky sa otvárajúce a zatvárajúce dverové systémy. Automatické posuvné dvere sú používané v rôznych typoch vstupných priestorov. Ich zavádzanie do praktického života je určite jedna z dôležitých ciest ku komfortnejšiemu a hlavne bezbariérovému užívaniu akéhokoľvek domu alebo budovy.

Automatizácia vstupu a výstupu z budov

Automatizácia vstupov a priestoru za dverami môže poskytovať užívateľom bytových domov určitý komfort a bezpečnosť. Používanie vchodových dverí takéhoto konštrukčného typu ponúka zároveň praktické a ohľaduplné riešenie pre invalidov, starších obyvateľov aj mamičky s kočíkmi.

automatické posuvné dvere
Automatické posuvné dvere sú súčasťou najmä nákupných centier.

Pre mnohých je každodenná manipulácia s klasickým ťažkými dverami dosť náročná a občas aj nebezpečná. Mnohí z nás, nielen starší ľudia, sa často nezaobídu bez cudzej pomoci pri vstupe alebo aj výstupe z budovy. A takáto okamžitá pomoc s otvorením dverí nemusí byť zakaždým k dispozícii.

Automatické posuvné dvere sú aj v rodinných domoch

Automatické dvere už nie sú výsadou iba bánk, poisťovní, komerčných výškových budov či luxusných stavieb. Sú bežne dostupné aj pre klasické bytové domy a aj pre rodinné domy. Takmer každé bytové družstvo, majitelia či prevádzkovatelia bytových domov sa stretávajú so sťažnosťami nespokojných nájomníkov. Hluk pri zatváraní vchodových dverí, ktoré sa nedovierajú, pravidelne nezamykajú a v dome už bol zasa „niekto cudzí“. Moderné automatické dvere vám tento problém aj medziľudských vzťahov v bytovke môže pomôcť riešiť.

automatické posuvné dvere
Automatické posuvné dvere si nachádzajú cestu aj do našich domovov.

Nehlučnosť, bezpečnosť, pohodlnosť

Keď sa dvere pred vami sami nehlučne otvoria a potom bezpečne zatvoria, k týmto situáciám nemôže dôjsť. Takto riešený vchod oceníte pri každom vstupe do domu, či už idete „naľahko“, s plnými rukami tašiek, ste matka s kočíkom, vozíčkár alebo si k chôdzi pomáhate paličkou. Automatické posuvné dvere zjednodušujú bežný život každému z nás.

Každý deň sa ľudia žijúci a pohybujúci sa v mestskom prostredí stretávajú s nejakým typom dverí a otvárania vstupov do budov a miestností. Od klasických dverí s kľučkou a zámkovým systémom, zasúvacích dverí do puzdier, otáčavých dverných systémov až po tie plne automaticky sa otvárajúce a zatvárajúce dverové systémy. Automatické posuvné dvere sú používané v rôznych typoch vstupných priestorov. Ich zavádzanie do praktického života…