Cestujte last minute a zažite dovolenku snov!

Leto to je slnko, zábava aj oddych, inak povedané – čas letných dovoleniek. Niektorí svoju dovolenku trávia doma na Slovensku, no väčšina ľudí volí svoju dovolenkovú destináciu v zahraničí pri mori. Dovolenka pri mori má svoje čaro. No keďže nie každý si môže dovoliť navštíviť ďaleké exotické destinácie, ich voľbou je najčastejšie neďaleké Chorvátsko, ktoré nazývajú aj slovenské more. Čo keby som vám ale povedala, že aj s obmedzeným finančným rozpočtom môžete zažiť luxusnú dovolenku snov a to so všetkým čo k tomu patrí? Nie, nie je v tom žiadny háčik a dokonca ste už o takejto ponuke možno aj počuli. Reč je o last minute dovolenkách, inak povedané – o dovolenkách na poslednú chvíľu.

Last minute
Last minute dovolenky využíva naozaj množstvo ľudí.

Last minute – ušetríte aj polovicu!

Pojem last minute ste už určite aspoň raz v živote počuli a možno ste už dokonca aj takýto typ cestovania využili. Last minute zájazdy sú tu pre každého, kto nechce alebo nemôže minúť za 14 dňový pobyt pri mori niekoľko tisíc eur. Zároveň si ale chce užiť všetky výhody, ktoré so sebou luxusná dovolenka prináša. Cestovanie na poslednú chvíľu sa v posledných rokoch stalo obrovským hitom.  Dokonca až tak, že niektorí ľudia už iným spôsobom na dovolenku ani necestujú. Vďaka tomu môžete na letnej dovolenke ušetriť aj polovicu z pôvodnej ceny a častokrát aj viac. Záleží na tom, koľko týždňov či dokonca dní do zájazdu zostáva. V podstate platí, že čím bližšie k odletu, tým je cena za zájazd výhodnejšia.

Last minute
Doprajte si aj vy kvalitnú dovolenku.

Last minute – adrenalín a dobrodružstvo

Last minute cestovanie však nie je vhodné pre každého a to predovšetkým pre rodiny s deťmi či pre seniorov. Táto možnosť ulahodí skôr cestovateľom samotárom alebo dvojici. Pri tomto type zájazdov je pomerne ťažké zohnať viac ako dva rovnaké. Navyše už samotné hľadanie a kupovanie dovolenky je skutočná adrenalínová jazda, ktorú nie každý zvládne. Keď sa totiž na internete nejaký last minute zájazd objaví, treba konať čo najrýchlejšie, aby vám ho niekto iný nevyfúkol priamo pred očami. Niekedy trvá dlhší čas kým na výhodnú ponuku natrafíte, no najdôležitejšie je, aby ste mali vždy zbalený aj svoj kufor a iné potrebné veci, pretože niektoré last minute sa predávajú len niekoľko hodín pred odletom.

Leto to je slnko, zábava aj oddych, inak povedané – čas letných dovoleniek. Niektorí svoju dovolenku trávia doma na Slovensku, no väčšina ľudí volí svoju dovolenkovú destináciu v zahraničí pri mori. Dovolenka pri mori má svoje čaro. No keďže nie každý si môže dovoliť navštíviť ďaleké exotické destinácie, ich voľbou je najčastejšie neďaleké Chorvátsko, ktoré…