Malorka

Slnečná Malorka čaká iba na vás!

O dovolenke na ostrove sníva mnoho ľudí. Veď čo môže byť krajšie ako oddych na mieste, ktoré je z každej strany obklopené nekonečným oceánom? Jedným z najvychytenejších ostrovov je Malorka, ktorá je povestná svojimi rozprávkovými plážami, priezračne čistým morom a večne svietiacim slnkom. Slnko tu svieti až neuveriteľných 300 dní v roku, čo z tohto miesta robí skutočný raj na zemi. Je právom označovaná ako perla Stredomoria, pretože krajší ostrov asi len ťažko nájdete. Dovolenku si zamilujú všetci a to bez ohľadu na vek. Takže či už ste milovníci oddychu na pláži, prírody alebo pamiatok, Malorka je pre vás to pravé miesto na dovolenku!

Malorka
Romantické miesta ukryté v kopcoch.

Malorka má najkrajšie pláže!

Na to, aby ste aj vy zažili dovolenku snov, nepotrebujete nič iné, len si pobaliť kufor, zajednať letenky a Malorku máte ako na dlani. Sklamanie tu na vás určite nečaká, práve naopak! Malorka vás prekvapí nedotknutými plážami, krásnou prírodou, chutným jedlom, ale aj množstvom romantických miest, ktoré si zamilujete. Najpriezračnejšie more zafarbené do krásnej zafírovej farby si môžete vychutnať napríklad na prírodnej pláži Es Trenc, no rovnaký pohľad sa vám naskytne aj na kamienkovej pláži Sa Calobra. Za návštevu stoja aj pláže Cala Mayor, Es Caragol či priestranná Playa de Palma s príjemne teplou vodou. Pláže však nie sú ani zďaleka jediným lákadlom ostrova Malorka. Očaria vás aj odľahlé pohoria, nádherné útesy aj zátoky a romantické mestečká ukryté v kopcoch.

Raj na zemi.
Raj na zemi.

Malorka – čo treba vidieť?

Milovníkov krásnej prírody poteší Malorka 90km dlhým pohorím Serra de Tramuntana, ktoré bolo zaradené do zoznamu UNESCO, ale aj prírodným parkom Mondragó či jaskynnými systémami s podzemnými jazerami Coves del Drach. V hlavnom meste Palma sa zase môžete kochať masívnou gotickou katedrálou z roku 1229, rovnako aj hradom Bellver z 13. storočia. Pri potulkách po ostrove určite nevynechajte ani pôvabnú horskú dedinku Deiá, malebný Andratx, Alcúdiu a samozrejme najvýznamnejiš pútnické miesto ostrova Malorka – kláštor Santuaride Lluc. A keď budete mať potrebu zažiť niečo dobrodružné, vyskúšajte napríklad windsurfing alebo potápanie, pretože podmorský svet na Malorke je skutočne úchvatný.

O dovolenke na ostrove sníva mnoho ľudí. Veď čo môže byť krajšie ako oddych na mieste, ktoré je z každej strany obklopené nekonečným oceánom? Jedným z najvychytenejších ostrovov je Malorka, ktorá je povestná svojimi rozprávkovými plážami, priezračne čistým morom a večne svietiacim slnkom. Slnko tu svieti až neuveriteľných 300 dní v roku, čo z tohto…