Zimné záhrady môžu byť oázou pokoja

Pre niekoho môže byť zimná záhrada len  niečo naviac ako prístavba k jeho rodinnému domu, či dokonca len záležitosť prechodného módneho trendu. Pre toho, kto však už zimnú záhradu má a používa ju účelne, takáto prístavba predstavuje nielen jednu zaujímavú a atypickú miestnosť navyše, ale je to aj jedinečný priestor na oddych pre všetkých členov rodiny. Prečo zimné záhrady? Mať ich pri svojom rodinnom dome ponúka veľa tvorivých výhod a možností. Využijeme ich pre posedenie s priateľmi pri grilovaní na elektrickom grile a poskytujú aj možnosti celoročného umiestnenia štýlového záhradného nábytku.

Zimné záhrady
Majú veľa výhod.

Architektonické prepojenie exteriéru s interiérom

Mnohí považujú za najdôležitejšie na zimnej záhrade citlivé prepojenie interiéru domu s exteriérom. Tento pohodlný a jedinečný kontakt s prírodou oceníme nielen v zime, ale celoročne počas chladnejších letných dní. Sediac v záhradnom drevenom lehátku sa ani v lete nemusíme obávať vlhkosti a horúčavy ako v skleníku, pokiaľ  využijeme nainštalované vhodné zastrešenie. V lete je zase nutné pre udržanie tepelného komfortu záhradu vetrať, a tak je namieste aj využívanie vzduchotechniky. Zimné záhrady sú však navrhnuté tak, aby priniesli toľko energie, koľko samy potrebujú. Ak je zimná záhrada dobre konštrukčne nastavená a má kvalitnú izoláciu, potom slnečná energia počas leta vyrovnáva straty, ktoré vznikajú elektrickým vykurovaním v chladnejších častiach roka.

Zimné záhrady
Základom je kvalitné zasklenie.

Zimné záhrady atypické alebo štandardné?

Pri hľadaní tej správnej zimnej záhrady k nášmu rodinnému domu si môžete vybrať z modulových, alebo atypických konštrukčných riešení. Atypické zimné záhrady oproti tým modulovým ponúkajú napríklad možnosť kombinácie s ďalšími presklenými konštrukciami alebo pergolami. Sú charakteristické  rôznymi typmi striech a strešných krytín. Základom zimnej záhrady je  jej kvalitné zasklenie. Sklo by malo byť kalené, aby sa maximálne zvýšila odolnosť proti krupobitiu, snehu alebo iným drobným padajúcim predmetom. Samotné okenné diely zimnej záhrady mávajú vnútorné sklá bezpečnostné a zároveň aj izolačné, aby sa ušetrilo čo najviac tepelnej energie.

Pre niekoho môže byť zimná záhrada len  niečo naviac ako prístavba k jeho rodinnému domu, či dokonca len záležitosť prechodného módneho trendu. Pre toho, kto však už zimnú záhradu má a používa ju účelne, takáto prístavba predstavuje nielen jednu zaujímavú a atypickú miestnosť navyše, ale je to aj jedinečný priestor na oddych pre všetkých členov rodiny. Prečo zimné…