Detské koberce v detskej izbe nesmú chýbať!

Zariaďovanie detskej izbičky určite patrí medzi najobľúbenejšie aktivity každého rodiča, resp. matky. Kvalitný nábytok ale aj doplnky vyčaria z obyčajnej izby skutočný detský raj, stačí ak zapojíte trochu fantázie. Detské koberce by nemali chýbať v žiadnej detskej izbe. Aj napriek tomu, že niektorí odborníci ich radia vynechať a to aj napriek tomu, že plnia nielen estetickú, ale aj praktickú funkciu. To, že sa v nich usádza prach a nečistoty je síce pravda, ale rovnako tak aj v závesoch, vankúšoch, dekách a mnohých iných doplnkoch, ktoré sa v detskej izbe bežne nachádzajú. Pravdou však je, že detské koberce izbu zútulnia a celkovo by to bez nich nebolo ono.

Detské koberce
Detský koberec by mal byť v každej detskej izbičke.

Prírodné vs syntetické detské koberce

Ponuka obchodov vám veľmi ľahko môže zamotať hlavu, pretože na rozdiel od generácie našich rodičov, kedy ste mali na výber asi tak dva koberce, dnes ich je na trhu nespočetné množstvo. Netreba však strácať hlavu, veď výber koberca nie je žiadna veda. Myslite na to, že detské koberce by mali byť vyrobené z kvalitného a teda najlepšie z prírodného materiálu – ideálne z vlny. Od materiálu sa totiž odvíja jeho životnosť aj odolnosť. Ak si ale nemôžete dovoliť kupovať detský koberec z vlny, vhodnou alternatívou zo syntetických materiálov je nylon. Ten okrem iného skvele odoláva akejkoľvek špine. Vlnené detské koberce sú zase veľmi mäkké a príjemné na dotyk, no majú aj vysoké akustické a tepelno-izolačné vlastnosti.

Detské koberce
Farebné a veselé koberce sú tie najobľúbenejšie.

Detské koberce – dizajn prekonzultujte s deťmi!

Samozrejme kvalitu koberca si všímame iba my rodičia, no pre naše deti je dôležitý predovšetkým jeho dizajn. V tomto sú deti úžasné. Oni len prídu do obchodu a v priebehu pár sekúnd si vedia vyhliadnuť ten správny koberec – ich srdca šampión. Keď kupujete detský koberec určite sa poraďte aj s vašou ratolesťou, veď koniec-koncov ten koberec bude skrášľovať jeho izbu a nie tú vašu, tak nech má aj ono do toho čo povedať. Detské koberce by mali byť farebné a veselé. Najobľúbenejšie sú práve tie, ktoré na sebe majú detské motívy z rozprávok – tie idú na dračku. Elza, Mickey mouse, Mimóni, popoluška, autá, batman a takto by sme mohli pokračovať snáď do nekonečna.

Zariaďovanie detskej izbičky určite patrí medzi najobľúbenejšie aktivity každého rodiča, resp. matky. Kvalitný nábytok ale aj doplnky vyčaria z obyčajnej izby skutočný detský raj, stačí ak zapojíte trochu fantázie. Detské koberce by nemali chýbať v žiadnej detskej izbe. Aj napriek tomu, že niektorí odborníci ich radia vynechať a to aj napriek tomu, že plnia nielen…