airsoft

Airsoft si zamilujete!

V dnešnej dobe máte množstvo príležitostí na to, aby ste na chvíľu vypustili paru a dokonale sa odreagovali. Niekomu stačí deň vo wellnesse, iný si ide zabehať alebo si vyrazí von s kamarátmi, no je tu ešte jedna možnosť. Airsoft. Možno ste ešte o ňom nepočuli alebo počuli, no nemáte presnú predstavu o tom, čo to je. Ak môžem povedať za seba, je to jedna z najgeniálnejších hier, resp. športov, ktorú môžu hrať tak muži ako aj ženy. Precvičíte si pri nej stratégiu, dostanete sa do lepšej kondičky, utužíte priateľstvá a hlavne strávite svoj voľný čas na čerstvom vzduchu, čo nikdy nie je na škodu. Airsoft je vlastne niečo podobné ako paintball, no s tým rozdielom, že zbrane na rozdiel od markerov, ktoré sa používajú v paintballe sú na nerozoznanie od tých skutočných a celkovo je airsoftová hra o dosť realistickejšia než painball.

Airsoft a fair play

Síce sme airsoft prirovnali k hre paintball, no je tu niekoľko zásadných rozdielov, ktorými sa vzájomne odlišujú. Okrem zbraní je to aj strelivo. Paintball je známy najmä tým, že po skončení hry je vaše oblečenie kompletne zabalené do farieb, pretože zbrane – markery vystreľujú guličky naplnené farbou. Pri zásahu teda farba skončí na vašom oblečení a vy z hry vypadávate. Airsoft je iný. Strelivom sú malé plastové guličky, tzv. BB-čka, ktoré po sebe pri zásahu nezanechávajú žiadne stopy a teda je len na svedomí hráča, aby sa k zásahu priznal a hru opustil. Ide o fair play, teda férovú hru a verte mi, že každému, kto sa pokúsi podvádzať sa na to skôr alebo neskôr príde a ľahko sa môže stať, že si s ním už nikto nebude chcieť airsoft zahrať znovu.

airsoft
Zábavná adrenalínová hra airsoft

Aké zbrane využíva airsoft?

Ak je pre vás airsoft iba hra, ktorú si s kamarátmi zahráte raz za pár mesiacov, potom si airsoftové zbrane radšej iba požičajte. Ak je ale airsoftová hra vašou vášňou a ešte aj v sne rozmýšľate o tom, akú stratégiu boja zvolíte pri ďalšej hre, potom je na mieste zaobstarať si vlastnú zbraň, podľa vašich možností. Na výber máte manuálne, plynové a elektrické zbrane. Manuálky oceníte najmä pri vašich začiatkoch, pretože vám pomôžu dokonale si precvičiť techniku strieľania, no keď sa v streľbe zdokonalíte, je čas prejsť na skutočnú kvalitu a to buď na plynovku alebo ešte lepšie – elektrickú airsoftovú zbraň inak nazývanú aj AEG. Je to bezpochyby to najlepšie čo na trhu nájdete!

V dnešnej dobe máte množstvo príležitostí na to, aby ste na chvíľu vypustili paru a dokonale sa odreagovali. Niekomu stačí deň vo wellnesse, iný si ide zabehať alebo si vyrazí von s kamarátmi, no je tu ešte jedna možnosť. Airsoft. Možno ste ešte o ňom nepočuli alebo počuli, no nemáte presnú predstavu o tom, čo…