Taktické svetlá ako pomocníci do šera noci

Radi lovíte v noci? Prípadne stanujete so svojimi blízkymi a priateľmi uprostred prírody a potrebujete nahradiť denné svetlo? Ideálnym riešením sú taktické svetlá, ktoré umožňujú majiteľovi tohoto pomocníka získať prehľad o jeho okolii v prípade zlej viditeľnosti. S lepšou viditeľnosťou sa zlepšuje aj pohyb svetlonosa.

Taktické svietidlá
Umožňujú špeciálne zaostrovanie medzi úzkym a širokým kuželom svetla.

Taktické svetlá počas lovu

Lov patrí medzi najobľúbenejšie koníčky množstva mužov. Naháňať a vystopovať si svoju loveckú trofej, prípadne si na ňu počkať a zaútočiť v ten pravý čas. V tomto všetkom spočíva čaro lovu. Na dobrý lov je potrebné si aj zabezpečiť dostatok náradia, streliva, aj vhodný odev. Vopred je potrebné rátať s nepriaznivým počasím a zlou viditeľnosťou. Lov počas noci je špecifický práve kvôli sťažením podmienkam. Pre lepšiu orientáciu v teréne, najmä v takom, ktorí lovci nie príliš dobre poznajú, sa využívajú aj chemické svetlá v tvare tyčinky. Tie stačí zlomiť a ponechať na mieste, po ktorom sa chcete vrátiť. Prípadne si ním označíte miesto kde ste už boli, aby ste zbytočne neblúdili.

Taktické svetlá
Armáda používa svetlá najmä pri nočných zásahoch.

Taktické svetlá na vojenské a policajné účely

Medzi najznámejších používateľov taktických svetiel sú vojenské jednotky. Armády využívajú svetlá najmä ako doplnok ku zbraniam počas nočných zásahov, kedy to nepriateľ očakáva kvôli zlej viditeľnosti najmenej. Namontovanie svetla na zbraň umožňuje vojakovi zvýšiť efektivitu streľby, ale prioritne slúži na orientáciu v teréne. Policajné špecializované jednotky využívajú taktické svetlá pri prepadovkách a zaisťovaniu nebezpečných gaunerov. Taktiež počas nočnej hliadky na miestach, kde sa nenachádza mestské osvetlenie, alebo je príliš slabé. Kvalitné taktické svetlá dokážu osvietiť objekt svojimi lúčmi na vzdialenosť aj sto metrov. Predok sa vyrába z polykarbonátových sklíčok. Stavba svetla by mala byť vlhkuvzdorná, úderovzdorná a pevná, aby sa nestalo, že sa vám rozbije pri prvom páde na zem. Taktické svetlá sú voľne dostupné v obchodoch, ktoré sa venujú predaju zbraní a loveckých potrieb. Nemusíte ani chodiť do obchodov. Stačí zadať do googlu čo hľadáte. Na internete nájdete dostatok online obchodov, v ktorých vám ochotne poradia.

Radi lovíte v noci? Prípadne stanujete so svojimi blízkymi a priateľmi uprostred prírody a potrebujete nahradiť denné svetlo? Ideálnym riešením sú taktické svetlá, ktoré umožňujú majiteľovi tohoto pomocníka získať prehľad o jeho okolii v prípade zlej viditeľnosti. S lepšou viditeľnosťou sa zlepšuje aj pohyb svetlonosa. Taktické svetlá počas lovu Lov patrí medzi najobľúbenejšie koníčky množstva mužov. Naháňať a vystopovať si svoju loveckú…