kamery

Ovládanie kamery GoPro na diaľku

Natočte si svoje zážitky za pomoci kamery ovládanej na diaľku!

O všetkých výhodách kamery GoPro určenej predovšetkým pre športových nadšencov (či už ide o motorky, cyklistiku, lyžovanie alebo splavovanie rieky), ktorí chcú mať svoje zážitky zvečnené, sme vás informovali už v predchádzajúcom článku. Dnes sa zameriame konkrétne na jednu z nich a tou je možnosť ovládania tejto kamery aj na väčšie vzdialenosti. Že na čo to je dobré a ako sa to dá? To sa už dozviete v nasledujúcom článku.

Keď to nejde na blízko, pôjde to cez WiFi

Ocitli ste sa už v situácii, kedy nebolo možné, aby ste stáli priamo za kamerou a ovládali ju? Stať sa to môže z rôznych dôvodov. Kamery sú pri natáčaní buď umiestnené príliš vysoko, na ramene, jednoducho na mieste, kam nemáme prístup. Ak sa do tejto situácie pri kamerovaní dostávate často, odpoveďou pre vás môže byť kúpa kamery GoPro (ideálne najnovší model GoPro HERO4) s doplnkom GoPro WiFi BacPac. Tento doplnok totižto umožňuje pripojenie kamery na WiFi, čím sa značne uľahčí jej ovládanie.

Záznam z kamery streamujte ihneď!

Pripojenie kamery na WiFi má hneď niekoľko výhod: Tou prvou je, že všetko, čo práve natáčate, môžete ihneď „streamovať“ live napr. na svojich web stránkach. Ak teda máte už napr. stálu základňu svojich fanúšikov, môžu vidieť vaše športové počiny ihneď. Ak nie, určite tak potešíte aspoň vašich priateľov, rodinu či známych, ktorí v tej chvíli nemôžu byť pri vás.

GoPro App pre smartphony a tablety

Druhou výhodou je možnosť spárovania kamery prostredníctvom aplikácie GoPro App s vašim zariadením, či už je to smartphone alebo tablet. Takéto spárovanie vám umožní ovládanie vašej kamery na diaľku. Môžete tak nastaviť všetky jej funkcie (napr. rozlíšenie videa, nastavenie zvuku, clony atď) a zároveň môžete na tomto zariadení aj sledovať záznam v reálnom čase. Nuž a čo je najlepšie, vďaka GoPro App môžete naraz spravovať až 50 kamier.

kamery
Kamery GoPro vám umožnia natočiť si akýkoľvek zážitok

…alebo radšej diaľkový ovládač?

Ak vám predsa len z nejakého dôvodu nevyhovuje takéto ovládanie kamery cez smartphone alebo tablet (napr. preto, že zatiaľ vyšla ešte len verzia pre iOS, ale v dohľadnej dobe je v pláne aj verzia pre Android), môžete využiť GoPro WiFi remote (diaľkový ovládač).

Natočte si svoje zážitky za pomoci kamery ovládanej na diaľku! O všetkých výhodách kamery GoPro určenej predovšetkým pre športových nadšencov (či už ide o motorky, cyklistiku, lyžovanie alebo splavovanie rieky), ktorí chcú mať svoje zážitky zvečnené, sme vás informovali už v predchádzajúcom článku. Dnes sa zameriame konkrétne na jednu z nich a tou je možnosť ovládania tejto kamery aj na…