Dovolenka Turecko

Najkrajšie pláže – Dovolenka Turecko

Dovolenka Turecko a najkrajšie pláže

Turecko je veľmi zaujímavá krajina, ktorá sa rozprestiera na dvoch svetadieloch. Prevažná časť krajiny sa rozprestiera v Malej Ázii a menšia časť štátu sa nachádza na Balkánskom polostrove v Európe. Aj napriek takejto polohe je to vyložene islamská krajina, keďže až 99% obyvateľov sa hlási práve k Islamu. Turecko obmývajú až štyri moria a vytvárajú krásne pláže, vďaka ktorým sa dovolenka Turecko stáva veľmi obľúbenou voľbou nielen Európanov.

Dovolenka Turecko ponúka jednu z najkrajších pláži sveta

Napriek tomu, že najlepšie ma ísť nakoniec, vám ako prvú pláž predstavím tú najkrajšiu. Krásna piesočnatá pláž s voľným vstupom do kryštálovo čistého mora patrí k najkrajším miestam na celom svete. Toto magické miesto, ktoré vám dovolenka Turecko umožní spoznať leží v meste Alanya, nachádzajúcej sa v oblasti známej ako „turecká riviéra“.  Pláž je pomenovaná po známej egyptskej faraónke Kleopatre, ktorú toto miesto vraj v minulosti uchvátilo a určite očarí aj vás.

Pláž Konyaalti a Lara

Oblasť Tureckej riviéry má ešte jedno veľmi významné stredisko a to je mesto Antalya. Toto mesto sa pýši dvoma krásnymi plážami, ktoré majú dohromady až 11 kilometrov.  Pláž Konyaalti je dlhá 6 kilometrov a po celej jej dĺžke sa tiahne krásna promenáda. Okrem slnenia a kúpania sa v mori ponúka pláž veľké množstvo vodných atrakcií, ako aj iného športového vyžitia.  Iba o kilometer kratšia je pláž Lara, ktorá je na svojom začiatku jemne kamienková a postupne sa mení na piesočnatú. Obidve pláže sú vhodné pre ľudí v každom veku, hlavne hotelové komplexy pri pláži sú však vhodné pre rodiny s malými deťmi.

Dovolenka Turecko
Dovolenka Turecko – Pláž Patara

Pláž Patara

18 kilometrov dlhá a 500 metrov široká pláž ponúka biely piesok a nádherne tyrkysové more. Výhodou tejto pláže je najmä mnoho miesta pre návštevníkov, ktorí sa nemusia tlačiť na malom priestore. Pláž ma vo svojom okolí mnoho zelene a mesto Patara ponúka veľa starovekých pamiatok a budov.

Dovolenka Turecko vám ponúka možnosť zažiť množstvo dobrodružstiev a vidieť mnoho nádherných miest. Tak prečo to nevyužiť?

Dovolenka Turecko a najkrajšie pláže Turecko je veľmi zaujímavá krajina, ktorá sa rozprestiera na dvoch svetadieloch. Prevažná časť krajiny sa rozprestiera v Malej Ázii a menšia časť štátu sa nachádza na Balkánskom polostrove v Európe. Aj napriek takejto polohe je to vyložene islamská krajina, keďže až 99% obyvateľov sa hlási práve k Islamu. Turecko obmývajú až štyri moria a…