krížovky online

Krížovky online môžu deťom uľahčiť učenie!

Krížovky v takej forme, v akej ich poznáme dnes, oslávili už minulý rok svoje sté narodeniny. Už od ich „zrodu“ bolo ich funkciou v prvom rade zmysluplne vyplniť ľuďom voľný čas, ktorý mali napr. počas cestovania či počas čakania na autobus alebo vlak. Úlohou krížoviek však bolo tiež u ľudí rozširovať okruh ich vedomostí a trénovať im myseľ i pamäť.

Od roku 1913 (kedy sa krížovky objavili prvý raz ako súčasť novín) prešli určitým vývojom, ktorého výsledkom sú dnes napr. aj krížovky online – moderná forma lúštenia. A tak už na lúštenie krížoviek nepotrebujeme pero a noviny, časopisy či celé knihy, ale iba notebook, tablet alebo mobilný telefón, ktorý máme aj tak neustále so sebou.

 

Krížovky online pre najmenších žiakov

Krížovky online však nemusia byť zábavou vo voľnom čase a spôsobom ako si rozširovať vedomosti iba u dospelých. Svoje uplatnenie nájdu aj u detí, konkrétne predovšetkým u tých najmenších žiačikov. Deti navštevujúce prvý stupeň základnej školy majú totižto častokrát problémy najmä so sústredením. Je pre ne ťažké celý deň sedieť pokojne na mieste a sústrediť sa na učenie a nové informácie po dňoch, ktoré celé strávili hraním.

Práve preto by sa učitelia mali snažiť hľadať nové formy výuky, ktoré žiakov zaujmú, upútajú ich pozornosť a zároveň ich tak efektívne naučia nové veci. Jednou z takýchto foriem výuky môžu byť aj spomínané krížovky online, avšak tie samozrejme musia byť v trochu inej forme ako krížovky online pre dospelých.

Čo sa vďaka nim môžu deti naučiť?

krížovky online
Naučte deti po anglicky jednoducho a hravo – pomôžu vám krížovky online!

Krížovky online môžu deti jednoducho naučiť napr. názvy rôznych krajín a svetadielov (na vlastivede), názvy stromov a rastlín (na prírodovede), vybrané slová (na slovenčine), ale najefektívnejšie sú hlavne pri výučbe cudzieho jazyka – či už ide o jazyk anglický, nemecký, francúzsky alebo ktorýkoľvek iný. Vďaka krížovkám online sa tak deti môžu hravou a zaujímavou formou naučiť napr. základné anglické slovíčka, akými sú farby, zvieratká alebo dopravné prostriedky. Ak teda chcete svojim žiakom alebo svojmu dieťaťu uľahčiť a spríjemniť učenie, určite vyskúšajte krížovky online ako jeden zo spôsobov učenia!

Krížovky v takej forme, v akej ich poznáme dnes, oslávili už minulý rok svoje sté narodeniny. Už od ich „zrodu“ bolo ich funkciou v prvom rade zmysluplne vyplniť ľuďom voľný čas, ktorý mali napr. počas cestovania či počas čakania na autobus alebo vlak. Úlohou krížoviek však bolo tiež u ľudí rozširovať okruh ich vedomostí a trénovať im myseľ i pamäť. Od…