kúzelník

Kúzelník

Aký kúzelník, taká show

Rozhodli ste sa, že bude kúzelník súčasťou vašej tohtoročnej narodeninovej oslavy či narodeninovej oslavy vašich detí? Alebo ho chcete pozvať na firemný večierok či dokonca svadbu? V tom prípade je dobré mať vopred zistené všetky informácie o kúzelníkoch a ich show. Základom je vedieť, že neexistuje iba jeden typ show, ktorú vám kúzelník môže predviesť, ale je ich omnoho viac.

Práve preto je dobré, ak nezačnete tým, že si nájdete kúzelníka a s ním sa dohodnete na tom, akú show bude predvádzať, ale práve naopak – najprv si vyberiete show a potom začnete hľadať kúzelníka, ktorý je vo svojej brandži profesionálom. V dnešnom článku vám teda ponúkame prehľad tých základných možností, ktoré máte a z ktorých si môžete vybrať podľa vlastného vkusu či vkusu vašich hostí, pokiaľ je vám známy.

Kúzelník amatér pre deti alebo kúzelník profesionál pre dospelých?

Prvé základné delenie podľa typu show, ktorú vám váš kúzelník môže predviesť je, či je to kúzelník pre deti alebo pre dospelých. Záleží to najmä od toho, aký chcete, aby bol výsledný efekt – či chcete pripraviť program pre deti svojich hostí, aby tí mali zasa možnosť zabaviť sa alebo chcete, aby kúzelník na vašej udalosti predvádzal program dospelým. Pri prvej možnosti vám pokojne bude stačiť aj kúzelník amatér, avšak ak chcete, aby ho ocenili aj dospelí, vyberte si určite síce o niečo drahšieho, ale profesionála.

kúzelník
Kúzelník by mal vedieť zabaviť deti i dospelých

Magické triky alebo čítanie mysle?

Ďalšími alternatívami, medzi ktorými sa môžete rozhodnúť sú, či bude váš kúzelník predvádzať rôzne magické triky (s kartami, povrazmi, mincami a pod.) alebo sa zameria skôr na menej známe, ale čoraz populárnejšie a oveľa zaujímavejšie čítanie mysle vašich hostí. Tu sa opäť prikláňame k tomu, že kúzelník by mal byť skutočný profesionál.

Chcete do programu zapojiť aj svojich hostí?

Takisto je dobré vopred sa s ním dohodnúť, či jeho vystúpenie bude mať skôr prvky „sólo“ predstavenia alebo bude do programu aktívne zapájať aj vašich hostí. V tomto prípade si nedovolíme tvrdiť, ktoré z toho je lepšie a výber ponecháme len a len na vás, na vašich predstavách a očakávaniach, ktoré máte od tohto kúzelníckeho vystúpenia.

Aký kúzelník, taká show Rozhodli ste sa, že bude kúzelník súčasťou vašej tohtoročnej narodeninovej oslavy či narodeninovej oslavy vašich detí? Alebo ho chcete pozvať na firemný večierok či dokonca svadbu? V tom prípade je dobré mať vopred zistené všetky informácie o kúzelníkoch a ich show. Základom je vedieť, že neexistuje iba jeden typ show, ktorú vám kúzelník môže…