offshore spoločnosti

Offshore spoločnosti a daňové raje

Offshore spoločnosti

Pýtate sa, čo to vlastne tá offshore spoločnosť je? Je to spoločnosť, ktorej sídlo je mimo trvalého bydliska majiteľa. Nachádza sa v offshore zónach alebo tzv. daňových rajoch – ide o krajiny, ktoré majú minimálne, v niektorých prípadoch až nulové daňové zaťaženie, preto je podnikanie v týchto krajinách veľmi výhodné. Najznámejšie daňové raje sú Seychely, Belize, Karibské ostrovy, Holandsko či Cyprus. Podnikanie v týchto krajinách je úplne legálne, takže sa nemusíte báť, že by ste založením offshore spoločnosti porušili nejaké zákony. Navyše jej založenie je omnoho jednoduchšie a rýchlejšie, než založenie našej s.r.o.

Výhody offshore spoločností

Offshore spoločnosti využívajú výhody daňových rajov, kde je minimálne daňové zaťaženie, vďaka čomu je spoločnosť oslobodená od platenia dani z príjmu – jediné čo musí podnikateľ platiť je paušálna ročná daň, ktorá je ale stále rovnaká, bez ohľadu na to, či máte zisk 5 miliónov alebo len 5 EUR. Offshore podnikanie má aj množstvo iných výhod ako napríklad to, že svoju spoločnosť môžete riadiť z ľubovoľného miesta na svete alebo fakt, že väčšina offshore jurisdikcií nepožaduje vedenie účtovníctva. Offshore spoločnosti sú z roka na rok obľúbenejšie aj kvôli stabilite právneho systému a minimálneho papierovania či byrokracie potrebnej ku spravovaniu spoločnosti.

offshore spoločnosti
Offshore spoločnosti máte pod kontrolou aj prostredníctvom internetu

Offshore a anonymita

Jedným z najhlavnejších dôvodov, prečo ľudia vyhľadávajú offshore podnikanie je anonymita. Všetky údaje a informácie ohľadom majiteľa spoločnosti či jeho akcionárov sú anonymné a tak sa nemusíte obávať o svoje súkromie ani o svoju bezpečnosť. V offshore krajinách totižto funguje absolútne utajenie informácií. Offshore podnikanie je aj výborný spôsob ako ochrániť svoj majetok, na ktorý vám nesiahne ani exekútor ani ktokoľvek iný. Založenie offshore spoločnosti je pritom možné vo veľmi krátkej dobe, ktorá nepresahuje niekoľko dní, no ak sa s podnikaním ponáhľate, môžete si vybrať pred-registrovanú spoločnosť pre okamžité použitie – voláme ich ready made spoločnosti.

Offshore spoločnosti Pýtate sa, čo to vlastne tá offshore spoločnosť je? Je to spoločnosť, ktorej sídlo je mimo trvalého bydliska majiteľa. Nachádza sa v offshore zónach alebo tzv. daňových rajoch – ide o krajiny, ktoré majú minimálne, v niektorých prípadoch až nulové daňové zaťaženie, preto je podnikanie v týchto krajinách veľmi výhodné. Najznámejšie daňové raje…