obývacie steny

Obývacie steny – čo by ste mali vedieť o aktuálnych trendoch

Obývacie steny nadobudli počas niekoľkých posledných rokov úplne iný význam, ako sa im prikladal dovtedy. Masívne drevené obývacie steny, ktoré boli dominantou každej obývacej izby, zaberali väčšinu jej rozlohy a zväčša plnili aj funkciu odkladacieho priestoru sa dnes zmenili na variabilné dizajnové kúsky, ktoré celej miestnosti dodávajú akúsi vzdušnosť a sviežosť.

Náš dnešný článok je zameraný predovšetkým na to, aby sme vám predstavili najnovšie trendy, ktoré zastihli obývacie steny, aby ste vedeli svoju novú obývačku zariadiť v súlade s tým, čo je momentálne „IN“. Pokiaľ vás teda zaujímajú novinky zo sveta interiérového dizajnu, určite čítajte ďalej…

Na vine sú TV

To, že sa o slovo prihlásili obývacie steny úplne iných rozmerov ako bolo zvykom, má na svedomí predovšetkým technologický pokrok a to konkrétne v oblasti televízorov. Totižto, ako si môžeme všimnúť v mnohých domácnostiach, v poslednej dobe si v obývacích izbách našli svoje miesto TV tých najrôznejších rozmerov. V ponuke elektropredajní nájdeme televízory s uhlopriečkami, o ktorých sa nám kedysi ani nesnívalo a tak niet divu, že sa stali hlavným prvkom miestnosti práve ony a veľmi rýchlo tak nahradili klasické obývacie steny.

Jednoduché a elegantné obývacie steny

Aby televízor v miestnosti vynikol a zároveň, aby nás nič nerušilo pri jeho sledovaní, pravidlom sa stalo, že obývacia stena by nemala byť príliš masívna a jednoliata, ani príliš farebná a prekombinovaná. Dôraz sa teda kladie na jednoduchosť a elegantnosť a v súlade s tým sa dá povedať, že najväčším trendom súčasnosti sú TV zavesené na stene, ideálne na drevenom podklade, ktorý plynule pokračuje do spodnej skrinky.

obývacie steny
Moderné obývacie steny v znamení jednoduchosti, elegancie a variability

Praktickosť a elegancia

Drevený podklad na stene je nie len dizajnovým kúskom, ale zároveň zaručuje aj efektívnosť a praktickosť charakteristickú pre moderné obývacie steny. Jeho výhodou je, že zaňho možno veľmi rafinovane skryť všetky káble, ktoré by inak mohli kaziť estetický dojem z našej obývacej izby. Spomínaná spodná skrinka je zasa vo väčšine prípadov tou súčasťou obývacej steny, ktorá ponúka najviac úložného priestoru vhodného napr. pre umiestnenie DVD a Blu-ray prehrávačov či vašich obľúbených filmov na DVD.

Obývacie steny nadobudli počas niekoľkých posledných rokov úplne iný význam, ako sa im prikladal dovtedy. Masívne drevené obývacie steny, ktoré boli dominantou každej obývacej izby, zaberali väčšinu jej rozlohy a zväčša plnili aj funkciu odkladacieho priestoru sa dnes zmenili na variabilné dizajnové kúsky, ktoré celej miestnosti dodávajú akúsi vzdušnosť a sviežosť. Náš dnešný článok je zameraný predovšetkým na…