svítidlá

Svietidlá

Svietidlá vo väčších rozmeroch sú aktuálnym trendom

Dizajn je vecou módy a vkusu. Pokiaľ si človek myslí že si vždy dokáže vybrať dostatočne kvalitné svietidlá do bytu alebo domu iba podľa vlastného vkusu je na omyle. Problémom je totiž to, že v ponuke predajcov sú práve produkty od rôznych dizajnérov a aj konštruktérov.

A práve aktuálne trendy v bytovom dizajne ovplyvňujú, ako vyzerá aktuálna ponuka a teda aj sortiment, z ktorého si môžete vyberať. A trend v aktuálnej dobe je jednoznačný. Stačí sa pozrieť do akejkoľvek predajne.

Prím hrajú svietidlá väčších rozmerov

Zatiaľ čo ešte pred pár rokmi boli preferované hlavne svietidlá čo najmenších rozmerov dnes je to inak. Pred niekoľkými rokmi sme využívali maličké bodové osvetlenia, prípadne skryté svetelné zdroje. V súčasnosti sú zase v kurze obrovské svietidlá, ktoré okrem funkčného aspektu spĺňajú častokrát aj iné funkcie.

Najčastejšie sa jedná o jeden z dominantných prvkov interiérového dizajnu. Neraz sa stáva, že centrálne svietidlo, luster, je jedným za najdôležitejších prvkov v interiérovom dizajne. Jedná sa to hlavne o miestnosti, ktoré sú určené na využívanie počas dňa. Teda hlavne v obývacích miestnostiach, halách, chodbách, jedálňach alebo kuchyniach.

Veľké svietidlo neznamená veľkú spotrebu

svietidláKedysi sa naši rodičia a starý rodičia obávali, že práve vďaka veľkosti svietidla bude zákonite vyššia spotreba elektrickej energie. Toto však vzhľadom na aktuálne technológie už rozhodne nie je pravda. Hlavne vďaka pokročilej LED technológii je možné jednoducho znížiť spotrebu aj pri veľkých svietidlách z kvalitným svetelným výkonom.

LED svietidlá majú dlhé spúšťanie a krátku životnosť

Toto bolo slabou stránkou predošlej generácie. Aktuálne najmodernejšie LED svietidlá dokážu plne konkurovať klasických žiarovkám alebo halogénom či už v životnosti alebo svietivosti. Takže toto rozhodne nie je problém.

Pokiaľ ste sa teda rozhodli pre nákup moderných svietidiel väčších rozmerov, tak neváhajte. V obchodoch a špeciálne internetových obchodoch je aktuálne skvelá ponuka, stačí si iba vybrať a už za niekoľko dní môžete mať doma novú dominantu vášho interiéru.

Svietidlá vo väčších rozmeroch sú aktuálnym trendom Dizajn je vecou módy a vkusu. Pokiaľ si človek myslí že si vždy dokáže vybrať dostatočne kvalitné svietidlá do bytu alebo domu iba podľa vlastného vkusu je na omyle. Problémom je totiž to, že v ponuke predajcov sú práve produkty od rôznych dizajnérov a aj konštruktérov. A práve aktuálne trendy v bytovom dizajne…