aromalampy

Bolesť hlavy v tehotenstve? Pomôžu vám aromalampy!

Bolesť hlavy je v tehotenstve celkom bežnou záležitosťou, dokonca sa uvádza ako jeden z prvých príznakov tehotenstva. Je spojená hlavne so zmenou hormonálnej sústavy v organizme ženy, ktorá spôsobuje, že počas tehotenstva sa u žien vyskytujú bolesti hlavy častejšie než mimo neho. Existuje mnoho možností, ako tejto bolesti predchádzať, či ako ju zmierniť, avšak len malé percento žien vie o tom, že veľmi efektívne im s týmto problémom môžu pomôcť aj tzv. aromalampy. Prečo a akým spôsobom – o tom si prečítajte v našom dnešnom blogu.

 

Aromalampy a aromaterapia

Ak chceme lepšie vysvetliť pojem „aromalampy“, musíme ho spojiť s pojmom „aromaterapia“. Tá je bežne v praxi používaná už niekoľko desiatok, ba dokonca možno i stoviek rokov. Jej hlavným účelom je relaxácia tela i duše, ale využíva sa napr. aj pri masážach či riešení rôznych akútnych problémov, medzi ktoré patrí najčastejšie práve spomínaná bolesť hlavy.

Ako aromalampy fungujú?

Aromalampy fungujú na princípe, že do misky, ktorá sa nachádza nad miestom, kde horí plamienok sviečky, sa naleje voda a niekoľko kvapiek esenciálneho oleja podľa vášho vlastného výberu. A práve tento výber je najdôležitejší, ak chcete, aby bola vaša aromaterapia skutočne účinná. Na trhu sa totižto objavuje nespočetné množstvo rôznych esenciálnych olejov, z ktorých len niektoré majú pozitívne účinky práve na bolesť hlavy a pokiaľ nemáte dostatok informácií, niektoré esenciálne oleje do aromalampy vám dokonca môžu v tehotenstve aj uškodiť.

Esenciálne oleje vhodné na bolesť hlavy

V prvom rade vám odporúčame, aby ste esenciálne oleje do aromalampy vyberali iba na prírodnej báze. Na bolesť hlavy sú účinné najmä tie s výťažkom z levandule alebo materinej dúšky. Vo všeobecnosti sa aj bazalka uvádza ako vhodná rastlina na aromaterapiu a na zmiernenie bolesti hlavy, avšak tá je práve v tehotenstve absolútne nevhodná.

aromalampy
Aké esenciálne oleje sú vhodné do aromalampy, ak chcete liečiť bolesť hlavy?

Pri čom vám ešte môže aromaterapia pomôcť?

Bolesť hlavy však nie je jediný problém, pri ktorom vám môžu pomôcť aromalampy a s nimi spojená aromaterapia. Totižto, odporúčajú sa aj ako vhodná alternatíva napr. pri nachladnutí, strese, úzkosti či problémami so spánkom. To, či takýto spôsob „liečby“ vyskúšate je len a len na vás. Jedno je však isté – za pokus nič nedáte.

Bolesť hlavy je v tehotenstve celkom bežnou záležitosťou, dokonca sa uvádza ako jeden z prvých príznakov tehotenstva. Je spojená hlavne so zmenou hormonálnej sústavy v organizme ženy, ktorá spôsobuje, že počas tehotenstva sa u žien vyskytujú bolesti hlavy častejšie než mimo neho. Existuje mnoho možností, ako tejto bolesti predchádzať, či ako ju zmierniť, avšak len malé percento žien vie…