kreslo

Máte už svoje kreslo?

Máte už svoje kreslo?

Móda sa vracia stále dookola a veci, ktoré boli populárne kedysi dnes opäť nachádzajú svojich fanúšikov. Platí to aj pre kreslá, ktoré sú momentálne čoraz obľúbenejšie, a len ťažko by ste dnes našli domácnosť, v ktorej ich nemajú. Nič sa totižto nevyrovná pocitu, keď sa po náročnom a dlhom dni v práci konečne uložíte do pohodlného kresla, zapnete televíziu alebo vytiahnete svoj obľúbený časopis a jednoducho relaxujete. A hoci je kreslo na rozdiel od sedačky a pohovky určené len na sedenie, paradoxne sa v ňom oddychuje omnoho lepšie – veď niektoré majú okrem opierok rúk aj polohovanie nôh a iné „fajnotky“, ktoré ten skvelý pocit ešte viac podčiarknu.

Kreslo má mnoho podôb

kreslo
Visiace kreslo v tvare kvapky.

Ponuka trhu s kreslami je bohatá, no nie je kreslo ako kreslo. Kreslá sú určené na rôzne účely používania a nájdete ich v mnohých prevedeniach ako napríklad závesné, masážne, ratanové, látkové, rohové, otáčavé, elektrické, rozkladacie, nafukovacie a mnoho iných. Stretnete sa s nimi na mnohých miestach, a to nielen v domácnosti, ale aj v kanceláriách, u doktora či v masážnych salónoch. No medzi tie najpredávanejšie patria práve kreslá určené do domácnosti. Kreslo v dome má nielen praktickú, ale aj estetickú funkciu a dokáže skrášliť akúkoľvek miestnosť od obývačky, spálne, detskej a hosťovskej izby až po predsieň či jedáleň. Napríklad aj takým prehozom.

Nevyhnutné čistenie

kreslo
Dizajnové kožené kreslo.

Keď už kupujete kreslo, vašej pozornosti by nemalo uniknúť, z akého materiálu je vyrobené, pretože či už ho plánujete využívať len príležitostne alebo v ňom budete sedieť denne, časom sa vám aj tak zašpiní a vy ho budete potrebovať nejako očistiť. Poťahový materiál by mal byť ľahko čistiteľný a príjemný na dotyk – najlepšou voľbou je umývateľný alebo snímateľný poťah, ktorý ľahko zvlečiete a operiete v práčke. Čo sa týka dizajnu, kreslo býva súčasťou sedacích súprav, no nie vždy to tak musí byť. Ak máte radi výzvy a radi experimentujete, potom môžete zvoliť kreslo akéhokoľvek dizajnu či farby a urobiť z neho dominantný kus nábytku, ktorý určite nikto neprehliadne.

Máte už svoje kreslo? Móda sa vracia stále dookola a veci, ktoré boli populárne kedysi dnes opäť nachádzajú svojich fanúšikov. Platí to aj pre kreslá, ktoré sú momentálne čoraz obľúbenejšie, a len ťažko by ste dnes našli domácnosť, v ktorej ich nemajú. Nič sa totižto nevyrovná pocitu, keď sa po náročnom a dlhom dni v…