Dovolenka na Kube, ktorá stojí za to!

Mnohí si predstavujú perfektnú dovolenku tak, aby bola plná príjemných prekvapení, zážitkov, dobrodružstiev a niečoho jedinečného vďaka čomu si tú svoju dovolenku budú pamätať na celý život. Ak vás láka zaujímavá história cigár, kubánskej hudby a rumu, potom je dovolenka na Kube jednoznačne vaším cieľom.

Ak si myslíte, že Kubu už celkom dobre poznáte z rôznych článkov či televíznych programov verte, že to nie je zďaleka to, čo zažijete na dovolenke na Kube naživo. Predstavte si ulice, na ktorých sa na zemi suší ryža, pobehujú psy, všetky okná na domoch sú pootvárané a popritom milých ľudí, ktorí na vás už z diaľky mávajú a zdravia sa vám. Predstavte si historické budovy v pôvodnom stave, staré klasické vintage autá a mesto, ktoré je nepoškodené modernou rýchlou dobou, technológiou a turistickými atrakciami, pretože Kuba sama je atrakciou. Občas si pripadáte akoby sa tam zastavil čas. Mesto je plné farebných salsa tanečníc a veselej kubánskej hudby. Tu určite nenájdete ľudí s hlavami zaborenými do svojich mobilov.

Dovolenka na Kube
      Vintage autá a radnica

Dovolenka na Kube vás jednoznačne nesklame

Mnohí však cestujú na dovolenku na Kubu najmä kvôli neskutočne krásnym plážam. No aj „obyčajná“ prechádzka po pláži vám bude pripadať ako z filmu. Dovolenka na Kube ponúka niekoľko prekrásnych pláží s bielym pieskom. Nie je vôbec zložité nájsť si úsek, na ktorom budete úplne sami. Pláže sú udržiavané čisté a voda je číra, ideálna na potápanie a šnorchlovanie. Kubánskemu jedlu musíte prísť na chuť, nejde o žiadne delikátne recepty, no nájdu sa tam aj medzinárodné reštaurácie, kde si určite vyberiete. Kubánske národné jedlo je Platillo Moros y Cristianos, čo je vlastne akési rizoto so sušenou červenou fazuľou, zelenou paprikou a bylinkami.

Dovolenka na Kube 2
          Panenská pláž

Rum je takmer národným nápojom

Miešané nápoje s rumom alebo samotný rum nájdete na stole položené ako u nás džbán s vodou. Kubánčania si veľmi zakladajú na svojich tradíciách a preto určite neodmietnite ponuku na „pohárik“ alebo výzvu do tanca. Dovolenka na Kube predstavuje exotické miesto s mnohými tajomstvami, teplým podnebím a príjemnými pohostinnými domácimi.

Mnohí si predstavujú perfektnú dovolenku tak, aby bola plná príjemných prekvapení, zážitkov, dobrodružstiev a niečoho jedinečného vďaka čomu si tú svoju dovolenku budú pamätať na celý život. Ak vás láka zaujímavá história cigár, kubánskej hudby a rumu, potom je dovolenka na Kube jednoznačne vaším cieľom. Ak si myslíte, že Kubu už celkom dobre poznáte z rôznych článkov či…