Výnimočná krajina s africkou exotikou, aj také sú Seychely

Seychely, malebná krajina, ktorá sa rozprestiera na východ od Afriky, ponúka množstvo krás. Tak, ako to už pri ostrovoch v Indickom oceáne býva, Seychely vynikajú krásnou prírodou, nádhernou azúrovou vodou a čistými piesočnatými plážami. Nielen, že to znie akoby ste boli v raji, Seychely tak aj skutočne vyzerajú. Takmer súkromný raj, ktorý nenavštevujú masy turistov, čaká na každého, kto túži po zaslúženou oddychu a po vytrhnutí z každodenného stereotypu.

Najkrajšia pláž na ostrove Mahé

Najkrajšou plážou spomedzi mnohých je Anse Intendace. Ostrov Mahé sa na tomto mieste právom pýši priezračnou vodou, zeleňou a jemným pieskom, po ktorom sa isto prejde rád každý návštevník. Toto miesto je vhodné aj na romantické pikniky, pretože západ slnka je tu krásny a neobyčajný.

Seychely
Seychely lákajú najmä plážami a azúrovo čistou vodou. Pri takomto výhľade ľahko zabudnete na svoje problémy.

Ako sa dohovoriť na Seychelách?

Štátnym jazykom je tu kreolčina, francúzština ale dohovoríte sa tu aj po anglicky. Miestni obyvatelia sú vraj veľmi milí, zvyknutí na turistický ruch, ktorý im prináša nielen zárobok ale aj potechu z množstva nových tvárí. Rovnako aj vy môžete zažiť a vidieť na tomto krásnom mieste niečo nové, na čo tak skoro nezabudnete. Ceny za letenky sa bežne pohybujú okolo 600 eur.

Hlavné mesto Victoria ponúka Seychely ako ste ich ešte nevideli

Seychely nie sú len krajinou, v ktorej môžete celý deň ležať na pláži a chytať bronz. Nudiť sa tam určite nebudete. Pre tých, ktorí majú radi múzeá a pamiatky odporúčame hlavné mesto Victoria, ležiace na severe ostroha Mahé. V tomto meste sa nachádza rarita, zmenšenina hodinovej veže Big Ben, ktorú poznáme z Londýna. Miestni ju nazývajú Lorloz. Mahé je hlavný a najväčší ostrov Seychel, na ktorom nájdete aj horskú cestu, ktorá vedia z hlavného mesta do Port Glaud. Túto cestičku možno odporučiť najmä dobrodruhom a adrenalínovým nadšencom, ktorí sa radi pozrú do pralesa a užijú si krásy prírody ako na tanieri. V Port Glaud sa nachádza Národný park Morne Seychely, s množstvom vodopádov, nepreskúmaných druhov zvierat a scenérií, ktoré na vašej dovolenke navodia tú správnu dobrodružnú atmosféru. Miestnym trhom, ktorým sa Victoria pýši, je Victoria Market. Krásny trh vás zasýti vôňami exotických korení. V ponuke sú netradičné druhy ovocia, korenie, kvety ale aj zaujímavé oblečenie a pod.. Každý turista by mal navštíviť toto neobyčajné miesto. Kým ste nevyskúšali netradičnú kuchyňu tejto krajiny, akoby ste v nej ani neboli. Najlepším spôsobom, ako ju zažiť, je predsa len vyskúšať si to na vlastnej koži, pretože v hoteloch sa snažia prispôsobiť aktuálnym hosťom.

seychely
Obyvatelia Seychel sú veľmi priateľskí. K miestam, kde ich môžete stretnúť patrí aj Victoria market, trh v meste Victoria.

 

Seychely, malebná krajina, ktorá sa rozprestiera na východ od Afriky, ponúka množstvo krás. Tak, ako to už pri ostrovoch v Indickom oceáne býva, Seychely vynikajú krásnou prírodou, nádhernou azúrovou vodou a čistými piesočnatými plážami. Nielen, že to znie akoby ste boli v raji, Seychely tak aj skutočne vyzerajú. Takmer súkromný raj, ktorý nenavštevujú masy turistov, čaká na každého,…