kúzelníci

Tajomní kúzelníci

Kúzelník

Pamätáte sa na ten deň, kedy ste prvý krát vo svojom živote videli kúzelníka? Pamätáte sa na to, ako ste so zatajeným dychom sledovali každý jeden pohyb jeho rúk a jeho triky ste si nevedeli vôbec vysvetliť? Áno, kúzelnícke vystúpenie má niečo do seba a očarí nielen detské, ale aj dospelé publikum, hoci si to nie každý dospelák aj uzná.

Kúzelník vám ani na chvíľu nedovolí, aby ste sa na jeho predstavení nudili a jeho kúzla a triky si budete chcieť vyskúšať aj vy. Žiadny profesionálny kúzelník vám však svoje kúzla nikdy neprezradí, dokonca ani len nenaznačí svoj postup, pretože ich prácou je vyvolať vo vás ilúzie a nie vám ich brať. Keby vám svoje triky prezradili, vytratilo by sa všetko čaro a to predsa nikto nechce.

kúzelník
Nikdy netušíte čo ukrýva kúzelníkov klobúk

Kúzelník – aký je kľúč k úspechu?

Byť kúzelníkom však nie je vôbec také jednoduché, ako by ste si mohli myslieť a hoci ich je na Slovensku málo a konkurencie sa báť nemusia, to ale neznamená, že na svojom vystúpení môžu predviesť hocičo a budú mať úspech. Na to, aby bol kúzelník naozaj žiadaný a populárny, musí byť jeho vystúpenie nápadité, dychberúce a veľmi originálne, vďaka čomu si ho publikum zapamätá a odporučia ho ďalej. Každá jedna sekunda jeho programu musí byť perfektná a jedinečná, všetko musí byť dokonale naplánované a nacvičené a každé jedno kúzlo musí byť predvedené bez najmenšej chybičky – len tak sa môže kúzelník v tomto biznise uživiť.

kúzelník
Jednoduché triky sa môžete naučiť aj samy

Kúzelník pre malých aj veľkých

Kúzelníkov je však mnoho a treba ich vedieť rozlišovať podľa toho, na akú udalosť ho potrebujete. Najčastejšie sa môžete stretnúť s kúzelníkom pre deti, ktorým ide hlavne o to, aby svoje detské publikum pobavili a tak ich kúzla nemusia byť dokonalé a ani zložité – takéto vystúpenie je ideálne ako narodeninový darček pre deti. Úplne iné je to už ak hľadáte vystúpenie profesionálneho kúzelníka, ktorý vás svojimi dokonalými kúzlami a šikovnými rukami takmer presvedčí o tom, že má nadprirodzené schopnosti. Ponuka profesionálnych kúzelníkov je podstatne užšia, no pokiaľ natrafíte na skutočného profíka, jeho vystúpenie si budete pamätať celý život.

Kúzelník Pamätáte sa na ten deň, kedy ste prvý krát vo svojom živote videli kúzelníka? Pamätáte sa na to, ako ste so zatajeným dychom sledovali každý jeden pohyb jeho rúk a jeho triky ste si nevedeli vôbec vysvetliť? Áno, kúzelnícke vystúpenie má niečo do seba a očarí nielen detské, ale aj dospelé publikum, hoci si…