spoločenská kabelka

Spoločenské kabelky – prečo ich potrebujeme?

Spoločenské kabelky

Idete na oslavu či ples a hoci je vo vašom šatníku mnoho kabeliek, ani jedna vám nevyhovuje? To bude asi preto, že medzi nimi nie je spoločenská kabelka a sú určené skôr na bežné nosenie či už do práce, na cestovanie alebo len tak vo voľnom čase.

Vzácne príležitosti však vyžadujú kabelku, ktorá vás bude reprezentovať, bude vkusná, jemná a elegantná a hoci sa do nej zmestí všetko potrebné, jej rozmery budú podstatne menšie než rozmery vašej bežnej kabelky. Spoločenské kabelky by určite nemali chýbať v žiadnom dámskom šatníku a to hlavne teraz, keď sa blíži plesová sezóna a vy potrebujete vyzerať tip-top.

spoločenské kabelky
Spoločenské kabelky sú šperkom k celému outfitu

Spoločenské kabelky – trblietky a lesk

Spoločenské sú spravidla menšie – najlepšie kabelky do ruky alebo cez rameno a ich výber je skutočne bohatý. Najčastejšou voľbou býva zvyčajne tzv. listová kabelka, ktorú dostanete kúpiť v menej formálnom prevedení, vhodná aj na bežné použitie alebo s elegantnými trblietkami, flitrami a lesklým vzorom – takéto honosné kabelky sú ideálne na večerné slávnostné podujatia akými sú plesy, gala večery, svadby a iné vzácne príležitosti. Pri kúpe spoločenskej kabelky si musíte v prvom rade určiť finančný strop, ktorý nechcete prekročiť a vyčleniť si dostatok času na behanie po obchodoch – aj v prípade že kupujete spoločenské kabelky online, pretože musíte rátať s tým, že doprava môže trvať aj niekoľko dní.

spoločenské kabelky
Klasickú čiernu spárujete veľmi jednoducho s takmer každým outfitom

Spoločenské kabelky – keď koža nie je najlepšou voľbou

Koža patrí medzi tie najkvalitnejšie materiály nielen čo sa kabeliek týka, ale aj pre topánky, peňaženky a mnohé iné. Paradoxne by ste však mali siahať radšej po iných materiáloch, pretože pokiaľ ide o spoločenské kabelky, smelo môžete vyberať lacnejšie materiály ako napríklad látka, semiš, PVC či koženku, keďže sa ľahšie udržujú a väčšinou sú aj tak doplnené o zlaté a strieborné detaily, rôzny flitre, trblietky, retiazky, perly či spony, takže kúpu koženej kabelky si nechajte radšej na bežné nosenie. Farba kabelky je tiež podstatná a mala by buď ladiť s vašimi šatami alebo môže byť úplne odlišnej farby, čím svoj outfit oživíte a dodáte mu originalitu.

 

Spoločenské kabelky Idete na oslavu či ples a hoci je vo vašom šatníku mnoho kabeliek, ani jedna vám nevyhovuje? To bude asi preto, že medzi nimi nie je spoločenská kabelka a sú určené skôr na bežné nosenie či už do práce, na cestovanie alebo len tak vo voľnom čase. Vzácne príležitosti však vyžadujú kabelku, ktorá…