Dámske lodičky nesmú chýbať v ženskom šatníku

Asi každá normálna žena miluje topánky a vo svojom šatníku má niekoľko rôznych párov – balerínky, mokasíny, čižmy, sandále, tenisky či elegantné lodičky. Topánok nie je nikdy dosť a o dámskych lodičkách to platí dvojnásobne. Ženy by vo svojom šatníku mali mať minimálne 2-3 páry v neutrálnej farbe, ktorá sa dá ľahko zladiť s hocijakým outfitom. Úplnou klasikou sú čierne a béžové dámske lodičky a pokiaľ z nich máte hneď niekoľko párov, tým lepšie pre vás. Ženy v podpätkoch vyzerajú veľmi príťažlivo a uvedomujú si to nielen oni, ale najmä muži. Tí na ženy v lodičkách nedajú dopustiť – sú pre nich symbolom ženskosti a sexepílu. Vybrať si ale lodičky, ktoré vám dokonale sadnú a pritom aj lichotia vašej postave, však nie je vôbec ľahké!

Dámske lodičky – aké parametre si treba všímať?

Veľmi dôležitým parametrom pri výbere dámskych lodičiek je materiál a výška podpätku. Ak hľadáte kvalitu, lodičky musia byť z kože. Žiadna topánka nie je šitá vám na mieru a preto sa dotvaruje iba nosením. To je však možné iba s koženou obuvou, pretože koža je mäkučká a nohe sa poddá. Dámske lodičky vyrobené zo syntetiky to nikdy nedokážu a preto ich nosenie bude nepohodlné. Pokiaľ teda nemáte financie nato aby ste si kúpili kvalitné kožené lodičky, nekupujte radšej žiadne a šetrite. Výška podpätku v podstate záleží na vašich osobných preferenciách a hlavne od vašej (ne)schopnosti chodiť vo vysokých podpätkoch. Niekto sa dobre cíti v 7cm podpätkoch a niekto v 14cm – základom je, aby ste si výšku podpätkov zvyšovali postupne a chôdza v nich vyzerala čo najprirodzenejšie. Pokiaľ pri chôdzi krčíte kolená, znamená to, že sú podpätky príliš vysoké. Vtedy treba ich výšku trochu okresať.

dámske lodičky
Vzorované dámske lodičky vyniknú a podčiarknu váš outfit

Dámske lodičky – skúšať, skúšať…

Veľkosť topánky sa často líši, pretože každý výrobca má svoje vlastné číslovanie. Môžete nosiť veľkosť 38, no pri skúšaní lodičiek sa vám môže kľudne stať, že vám zrazu bude 38-čka tesná alebo naopak trochu voľná. Dámske lodičky si treba skúšať a to dovtedy, kým nenájdete ten dokonalý pár, ktorý vám sadne ako uliaty. Možno si budete pripadať ako popoluška, no na tom nezáleží – prechádzajte sa v nich po predajni, všímajte si ich statiku, pohodlnosť, ale aj to ako sedia na nohe. Pohodlná lodička by nemala mať ani príliš tenkú podrážku, pretože by ste v nej cítili každú nerovnosť či kamienok. Prajem veľa šťastia pri hľadaní!

Asi každá normálna žena miluje topánky a vo svojom šatníku má niekoľko rôznych párov – balerínky, mokasíny, čižmy, sandále, tenisky či elegantné lodičky. Topánok nie je nikdy dosť a o dámskych lodičkách to platí dvojnásobne. Ženy by vo svojom šatníku mali mať minimálne 2-3 páry v neutrálnej farbe, ktorá sa dá ľahko zladiť s hocijakým…