Sedacie súpravy pre štýlovú a pohodlnú obývačku

Obývacie izby sú vnímané prevažne ako relaxačná a oddychová zóna pre celú rodinu, ktorá však zároveň musí byť aj dostatočne reprezentatívna a preto si práve na zariaďovaní obývačiek dávame mimoriadne záležať a doprajeme si v rámci svojich možností len to najlepšie. Centrom a dominantou moderných obývacích izieb bývajú sedacie súpravy, ktoré si zväčša doprajeme vo veľkorysejších a komfortnejších rozmeroch, samozrejme s ohľadom na m2, ktoré nám naša obývačka poskytuje. Čo sa týka nábytku a obývacích stien, tu už je výber striedmejší, pretože dnešné moderné trendy preferujú skôr vzdušnejší a nie príliš preplnený priestor. Pravdou je, že ak si zvolíme priestranné rohové sedacie súpravy alebo sedačky v tvare písmena U, tak ako nábytok už úplne postačí konferenčný stolík a praktická skrinka pod TV, prípadne pohodlné relaxačné ležadlo.

sedacie súpravy
Vzdušnosť, čisté línie – takýto dizajn je dnes v móde nie len pri sedacích súpravách.

Najobľúbenejšie farby a prevedenia pre sedacie súpravy

Dnešné sedacie súpravy poskytujú naozaj pestrú škálu výberu, ale k tým najobľúbenejším typom aktuálne patria najmä rohové a účkové prevedenia. Kým kedysi veľký boom zaznamenali varianty typu 3+2+1 (trojsed + dvojsed + kreslo), dnes už tento typ ustupuje viac do ústrania, aj keď sa stále nájdu domácnosti, ktorým vyhovujú práve takéto sedacej súpravy. Upúšťa sa tiež od rôznych riasení, oblých tvarov a prílišnej zdobenosti a do popredia sa dostávajú jednoduché línie a hranatejšie tvary sedacích súprav. Z farieb dominujú rôzne odtiene šedej, antracitovej, ale aj hnedej, bielej, béžovej či krémovej a tiež kombinácia kože s látkovým čalúnením sedacej časti.  Sedacie súpravy sa rôzne kombinujú s farbou stien v interiéri.

sedacie-supravy
Čísté línie sú dnes najvyhľadávanejšie u sedacích súprav. Tiež šedé alebo antracitová farba.

Pohodlné, praktické a multifunkčné…

Pri výbere sedacej súpravy tiež veľmi zaváži jej kvalita, komfort pri sedení (napr. výška sedu a operadla, prídavné opierky za hlavu a pod), ale aj praktické a multifunkčné využitie v podobe rozložiteľnosti sedačky na príležitostné lôžko vhodné k prespatiu návštevy. Sedacie súpravy, ktoré ponúkajú takúto možnosť rozloženia, prípadne aj úložný priestor naviac, sú veľmi praktické a vyhľadávané. Také sedacie súpravy nebudete chcieť už nikdy vymeniť.

Obývacie izby sú vnímané prevažne ako relaxačná a oddychová zóna pre celú rodinu, ktorá však zároveň musí byť aj dostatočne reprezentatívna a preto si práve na zariaďovaní obývačiek dávame mimoriadne záležať a doprajeme si v rámci svojich možností len to najlepšie. Centrom a dominantou moderných obývacích izieb bývajú sedacie súpravy, ktoré si zväčša doprajeme vo veľkorysejších a komfortnejších rozmeroch, samozrejme s ohľadom…