dámska móda

Dámska móda – koža je stále chic

Dámska móda – koža nikdy neomrzí

História módy je asi rovnako stará, ako história odevu, pretože aj keď odev spočiatku spĺňal najmä ochrannú funkciu voči chladu, veľmi skoro začal byť vnímaný aj ako estetická záležitosť, či dokonca i možnosť vyjadrenia seba samého a svojho pohľadu či názoru na svet.

Dámska móda je veľmi rôznorodá, pestrá a rozhodne do nej okrem iných materiálov patrí aj koža. Koža v podobe kožených výrobkov, či už sú to časti oblečenia, kabelky, opasky alebo topánky, nás sprevádza už od nepamäti a zrejme navždy už bude súčasťou dámskej i pánskej módy.

Veď už aj v dávnej minulosti patrila koža k základným dostupným možnostiam pre vytvorenie odevu (čo súviselo najmä so získavaním obživy lovom zvierat).

Kožená dámska móda…

Kožená dámska móda bude vždy súčasťou našich šatníkov, pretože je trendová, kvalitná a nadčasová. Veď napríklad taká kožená bundička je naozaj skvelý a veľmi dobre kombinovateľný kúsok oblečenia, ktorý sa hodí naozaj takmer ku všetkému. Aj kožená dámska móda prešla istým vývojom a obmenami od najzákladnejších jednoduchých dlhších aj kratších  strihov a klasickej čiernej hladkej kože až po imitácie pokrčeného materiálu, pestré farebné prevedenia, vybíjané aplikácie i rôzne ozdobné prešívania.  Stále veľmi obľúbená je však najmä čierna klasika a prírodné odtiene béžovej farby.  Kožená dámska móda síce nie je práve najlacnejšia záležitosť, ale rozhodne sa vždy vyplatí investovať do kvalitných kožených doplnkov.

dámska móda
Kožená dámska móda je stále v kurze

O kožu sa treba aj primerane starať…

Aby ste si koženú bundu či kabelku udržali dlho peknú je potrebné vedieť aj to, ako sa o ňu správne starať.

Na vyčistenie škvŕn napr. od pera či od jedla používajte špeciálne mlieko na silikónovej báze určené na čistenie, impregnáciu  a udržanie pružnosti kože. Pre naozaj nevyhnutné kompletné  čistenie kožených kabátov, sák či bundičiek využívajte len overené špecializované čistiarne, kde je uvedené, že čistia aj kožu (počítajte však aj s tým, že koža môže mierne vyblednúť a vysušiť sa).

Dámska móda – koža nikdy neomrzí História módy je asi rovnako stará, ako história odevu, pretože aj keď odev spočiatku spĺňal najmä ochrannú funkciu voči chladu, veľmi skoro začal byť vnímaný aj ako estetická záležitosť, či dokonca i možnosť vyjadrenia seba samého a svojho pohľadu či názoru na svet. Dámska móda je veľmi rôznorodá, pestrá…