nočné lampy

Nočné lampy do domu i na záhradu

Nočné lampy využijete nie len v dome, ale aj vonku

Svetlo dokáže s interiérom naozaj hotové zázraky, dáva mu špeciálnu atmosféru a úplne nové rozmery. Svetlom dokážeme výrazne ovplyvniť náladu aj pocity človeka, ale má schopnosť ovplyvňovať aj celkovú pohodu v jednotlivých miestnostiach bytu či domu. Dostatok denného svetla v miestnostiach záleží od umiestnenia, počtu a veľkosti okien a tiež od orientácie na jednotlivé svetové strany, ale aj od hustoty a výšky okolitej zástavby či zelene. Prirodzené denné svetlo v miestnosti mení svoju intenzitu aj podľa počasia a polohy slnka v súvislosti s časom (napr. východ či západ slnka). Po západe slnka ostáva jedinou možnosťou pre osvetlenie interiéru už len umelé svetlo, preto je veľmi dôležité vybrať si tie správne svietidlá, lustre aj nočné lampy a vzájomne ich v priestore čo najlepšie skombinovať.

Viac zdrojov svetla do každej miestnosti…

Každá miestnosť si pre naozaj kvalitné osvetlenie vyžaduje kombinovanie viacerých svietidiel v priestore. Svetlo v miestnosti by malo vždy pozostávať z centrálneho, teda hlavného, zdroja osvetlenia (najčastejšie sú to stropné svietidlá a lustre) a z tlmeného doplnkového svetla, ktoré môžeme voliť v podobe rôznych stolových, stojacich a dekoračných lámp. Nočné lampy sa najlepšie hodia do detských izieb, spální a hosťovských izieb. Inšpirácií na detské nočné lampy je veľmi veľa od rôznych detských a rozprávkových motívov až po nočné lampy v podobe plyšových hračiek (napr. medvedíka, tučniaka či lienky), ktoré majú zabudované nielen svetlo (niektoré aj s detektorom pohybu), ale dokážu dieťaťu zahrať aj  príjemnú melódiu uspávanky.

nočné lampy
Nočné osvetlenie je dôležité aj pre záhrady

Nočné osvetlenie v záhrade…

Nemenej dôležitú úlohu ako nočné lampy v interiéri, má aj nočné osvetlenie záhrady. Čaro večerného osvetlenia záhrady umožňuje vychutnať si oddych na čerstvom vzduchu aj v pokojnej večernej atmosfére záhrady. Správne zvolené a rozmiestnené záhradné osvetlenie slúži nielen na správnu orientáciu v priestore, ale zároveň pôsobí aj ako dekoračný prvok. Do záhrady sú vhodné rôzne záhradné lampy, solárne i LED svietidlá a tiež svetlá na osvetlenie jazierok, rybníčkov či skaliek.

Nočné lampy využijete nie len v dome, ale aj vonku Svetlo dokáže s interiérom naozaj hotové zázraky, dáva mu špeciálnu atmosféru a úplne nové rozmery. Svetlom dokážeme výrazne ovplyvniť náladu aj pocity človeka, ale má schopnosť ovplyvňovať aj celkovú pohodu v jednotlivých miestnostiach bytu či domu. Dostatok denného svetla v miestnostiach záleží od umiestnenia, počtu a veľkosti okien a tiež od orientácie…