Aby deti rady používali vlastné detské postele

Prečo deti nespia celú noc?

Preberajú deti miesto v posteli vo vašej spálni? Máte pocit, že ste vyčerpaní a chcete, aby vaše deti dokázali spať vo svojej vlastnej detskej posteli celú noc bez prerušenia? Tak potom je čas na zmenu. Ak máte pocit, že ste jediný rodič, ktorý prechádza týmto „trápením“ ste na omyle. Je to celkom bežné, no existujú spôsoby, s ktorými môžete deti naučiť, aby detské postele boli plnohodnotne využívané.

Príčiny, prečo deti opúšťajú svoje detské postele

Dôvody, prečo deti utekajú k rodičom do postele sú u každého rôzne. Dôvod môže byť, že sa dieťa v noci zobudí zo zlého sna, alebo že sa prebudí a vidí, že tam rodič nie je a bol keď dieťa zaspávalo, silný dážď, a podobne. No bez ohľadu na okolnosti, je dôležité pripraviť pre dieťa miesto, kde sa bude cítiť bezpečne a dobre aj vo svojej detskej posteli. Rodičia by sa mali snažiť dodržiavať večierku pre deti a rutinu, aby vedeli kedy a kde je ich miesto. Toto im zabezpečí kvalitný nerušený spánok, ktorý potrebujú pre zdravý vývoj, no nie len to. Odborníkmi je odporúčané, aby rodičia deťom nastavili spánkovú štruktúru pre pokojný nerušený spánok v ich vlastnej detskej posteli. Vypnutie akýchkoľvek obrazoviek (TV, tablet, počítač, mobilný telefón, video hry a podobne) je úplným základom. A naopak čítanie kníh, kúpanie, čistenie zubov by mali byť každodennou rutinou. Tichšie zvuky, tlmené osvetlenie by mali byť tiež zahrnuté do tohto procesu.

detská posteľ
Farebné a pohodlné detské postele.

Vytvorte si plán, ktorý budete kvôli deťom dodržiavať

Je dôležité, aby ste si vytvorili spánkový režim pre deti, plán, ktorý budú rovnako dodržiavať obaja rodičia. Plán sa okamžite rozpadne, ak jeden rodič ho dôkladne plní a druhý nie. Podstatné je nepovoliť aj keď ste unavení alebo sa vám nechce, alebo si poviete „tak dobre, na 5 minút“. Deti to totiž uvedie do omylu a budú skúšať rovnaký systém stále, aby sa dostali do vašej postele.

detská posteľ
Krásne detské postele pre vaše deti.

Detská izba podľa detí

Najlepším spôsobom pre to, aby detské postele splnili svoj účel je to, aby ste načúvali želaniam vašich detí. Detská izba by mala byť ich útočiskom, ich malým „hniezdom“, ktoré poskytuje pocit maximálneho bezpečia. Preto ak nakupujete nábytok do detskej izby, spýtajte sa vašich detí, čo by sa im páčilo v ich izbičke. Toto zabezpečí, že sa tam budú stále rady vracať, a detské postele budú veľmi rady využívať na spánok ale aj na denné hry.

Prečo deti nespia celú noc? Preberajú deti miesto v posteli vo vašej spálni? Máte pocit, že ste vyčerpaní a chcete, aby vaše deti dokázali spať vo svojej vlastnej detskej posteli celú noc bez prerušenia? Tak potom je čas na zmenu. Ak máte pocit, že ste jediný rodič, ktorý prechádza týmto „trápením“ ste na omyle. Je to celkom…