Ide sa na Bahamy!

Dovolenka na Bahamách

Exotické súostrovie Bahamy, ležiace v azúrových vodách Atlantického oceánu, je nielen daňovým rajom, ale aj turistickým. Táto večne slnečná destinácia uspokojí aj toho najnáročnejšieho cestovateľa, pretože nekonečné biele pláže a tyrkysovo sfarbené more vás prinúti myslieť si, že ste sa aspoň na malú chvíľu ocitli v skutočnom raji. Toto súostrovie tvorí 30 väčších, 700 menších a asi 2400 koralových ostrovov a vzhľadom k nízkej nadmorskej výške tu nenájdete žiadne strmé pobrežia, len krásne a rozľahlé pláže. Podnebie na Bahamách je tropické s najvyššími teplotami v auguste (32 stupňov) a najnižšími vo februári (21 stupňov).

Exotické súostrovie Bahamy
Exotické súostrovie Bahamy leží v azúrových vodách Atlantického oceánu.

Bahamy – tropický raj

Bahamy sa nachádzajú východne od Floridy a severne od Kuby a je to jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete. Teplota mora sa tu pohybuje okolo 23 – 27 stupňov. Bahamy si zamilujete najmä pre ich nádherné pláže, ktoré sú známe svojim jemným bielym alebo ružovým pieskom. Okolité more zase láka svojou priezračnosťou a bohatým podmorským životom, takže si na dovolenke môžete užiť potápanie, šnorchlovanie, skúmanie sveta pod hladinou či vychutnať si rybárske výlety loďou. Medzi najkrajšie pláže patrí jednodznačne Treasure Cay Beach, Gold Rock Beach alebo úchvatná ružová pláž Pink Sand Beach, ktorú nájdete na ostrove Harbour Island.

Dovolenka na Bahamách
Bahamy je jedna z najobľúbenejších dovolenkových destinácií na svete.

Bahamy vám zachutia!

Ak vycestujete na Bahamy, čakajú vás tu nekonečné piesočnaté pláže lemované palmami, azúrové more, luxusné hotely, úchvatná príroda či chutné miešané drinky. Dovolenka na Bahamách je sen, ktorý nebudete snívať, ale žiť! Okrem opaľovania a plávania si na dovolenke môžete zahrať tenis, golf či kriket, rovnako však môžete vyskúšať vodné športy. Na Bahamách stojí za to navštíviť aj dva nádherné národné parky s pestrou faunou a flórou alebo si urobte výlet loďou na neďalekú Kubu či Miami. Toto súostrovie pohladí aj vaše chuťové poháriky. Vyskúšajte napríklad mušle s pikantnými omáčkami, ktoré sa pripravujú na mnoho spôsobov, langusty, ryby či opekané kraby.

Dovolenka na Bahamách Exotické súostrovie Bahamy, ležiace v azúrových vodách Atlantického oceánu, je nielen daňovým rajom, ale aj turistickým. Táto večne slnečná destinácia uspokojí aj toho najnáročnejšieho cestovateľa, pretože nekonečné biele pláže a tyrkysovo sfarbené more vás prinúti myslieť si, že ste sa aspoň na malú chvíľu ocitli v skutočnom raji. Toto súostrovie tvorí 30…