zatepľovanie

Zatepľovanie a ako sa pri ňom nedať nachytať

Zatepľovanie

Pri slove zatepľovanie, už skoro každý stavebník vie, čo by si mal predstaviť. Dokonca aj pri bežných občanoch sa stane iba málokedy, aby sa niekto do debaty o zatepľovaní nevedel zapojiť. A práve to, že ako odborník sa v dnešnej dobe tvári každý je dôvodom, že sa na trhu vyskytuje veľa kvázi odborníkov.

Táto skupina majstrov alebo dodávateľov zatepľovacích prác má potom za následok, že ľudia zatepľovaniu nedôverujú a niekedy ho dokonca považujú za zbytočné. Často sa dokonca stretávame s tvrdením, že zateplenie domu u nich nemalo žiadny alebo dokonca negatívny efekt. Na čo si treba dávať pozor a čo by malo byť podozrivé?

zatepľovanie
Zatepľovanie šetrí náklady na energie

Zatepľovanie za prekvapivo nízku cenu

Pri takýchto ponukách treba byť obzvlášť opatrný. Veď každému by malo byť jasné, že cenu o polovicu nižšiu za meter štvorcový zatepľovacieho systému nie je jednoduché dosiahnuť. Najčastejšie sa stáva, že pokiaľ sa jedná o skvelú cenu, tak sa nie vždy dodržiava správny technologický postup.

Pri cenovej ponuke je nutné si overiť kvalitu materiálov, ako aj či ponuka obsahuje všetky doplnky. Jedná sa hlavne o hmoždiny, rohové lišty, ale aj dilatačné pásky na okno. Práve tieto doplnky sú tým, čo dokáže cenu zateplenia rapídne zvýšiť. Myslieť treba rovnako aj na to, že osadenie líšt je časovo náročnejšie ako zateplenie veľkej a rovnej plochy.

Zatepľovací systém od viacerých značiek

Aj toto je niekedy možnosťou ako ušetriť, ale zväčša je to to najhoršie čo môžete spraviť. Každá firma navrhuje zatepľovací systém s čo najväčšou efektivitou a celý systém je postavený na vzájomnom prepojení všetkých elementov. Preto sa kombinácia rôznych značiek neodporúča.

zatepľovanie
Najímejte si len overené firmy

Šetrite na správnom mieste

Zatepľovacie systémy sú určite budúcnosťou čo sa týka úspory energií a teda aj financií pri nákladoch spojených s bývaním. A priznajme si, kto by nechcel ušetriť peniaze? Treba si iba dávať pozor, aby prvoplánové šetrenie pri zatepľovaní nemalo práve opačný efekt a nakoniec namiesto očakávaných úspor vás v budúcnosti nečakali skôr ďalšie výdavky. Spoľahnite sa preto radšej na overené firmy, ktoré vám dokážu ukázať aj ich staršie práce a podať viaceré referencie.

Zatepľovanie Pri slove zatepľovanie, už skoro každý stavebník vie, čo by si mal predstaviť. Dokonca aj pri bežných občanoch sa stane iba málokedy, aby sa niekto do debaty o zatepľovaní nevedel zapojiť. A práve to, že ako odborník sa v dnešnej dobe tvári každý je dôvodom, že sa na trhu vyskytuje veľa kvázi odborníkov. Táto skupina majstrov alebo…